www.skdp.sk
Všetky články z rubriky DAŇOVÁ KAVIAREŇ
283 výsledkov

Daňová kaviareň

...
iStock_000009487747Medium.jpg

Dátum publikácie: 7.10.2015
Autor: Accace

V septembri schválila Národná rada SR novelu daňového poriadku, ktorej cieľom je snaha motivovať daňové subjekty pristupovať zodpovednejšie k svojim daňovým povinnostiam. Aké zmeny prinesie novela v rámci sankčného systému a podávania dodatočného daňového priznania?

tt_anglicak-auto-klucik.jpg

Dátum publikácie: 5.10.2015
Autor: Finančná správa SR

Kupujete si zo zahraničia auto, ktoré nemá viac ako 6 000 km a viac ako 6 mesiacov? Ak áno pozor – potrebujete osobný účet daňovníka (OUD), aby ste mohli zaplatiť dane. A to do siedmich dní od kúpy auta. Mnohí občania o tejto povinnosti nevedia a zbytočne sa vystavujú riziku sankcií. 

tt_notebook-okuliare-lupa-graf-na-stole.jpg

Dátum publikácie: 2.10.2015
Autor: Mária Jančíková

Aké odvody sa platia z odmeny z podielov na zisku členom dozornej rady aj generálnemu riaditeľovi, ktorý je aj zamestnancom. Ide o štátny podnik. 

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Dátum publikácie: 24.9.2015
Autor: Nadežda Cígerová

Spôsob uplatňovania výdavkov na pohonné látky v daňových výdavkoch závisí od toho, či je automobil zaradený v obchodnom majetku podnikateľa, či je podnikateľ vlastníkom alebo nájomcom automobilu, či automobil používa len na služobné alebo aj na súkromné účely.

tt_kamerovy-system.jpg

Dátum publikácie: 23.9.2015
Autor: JUDr. Marcela Macová

Reštaurácia chce zaviesť snímanie kamerovým systémom tej časti pracoviska, v ktorej sú pripravované jedlá. Kamera by mala byť nainštalovaná tak, aby bolo zvrchu vidno, ako prebieha príprava jedla. Túto prípravu by reštaurácia chcela prezentovať formou "LIVE" vysielania na svojej internetovej stránke. Aká dokumentácia je k tomu potrebná a akou formou by mal byť ošetrený súhlas zamestnancov tak, aby nebol porušený Zákonník práce, Občiansky zákonník a zabezpečené ochrana osobných údajov v zmysle zákona?

tt_skupina-ludi-ktory-idu-do-brany-v-tvare-klucovej-dierky.jpg

Dátum publikácie: 15.9.2015
Autor: Finančná správa SR

Už viac ako rok majú podnikatelia možnosť požiadať finančnú správu o záväzné stanovisko k neobvyklým obchodným prípadom. Od dnes pribudlo niekoľko ďalších oblastí, v ktorých sa dá usmernenie získať. Vydané záväzné stanovisko je záväzné pre správcu dane aj pre druhostupňový orgán.

iStock_000006967274Medium.jpg

Dátum publikácie: 14.9.2015
Autor: JUDr. Marcela Macová

Otázka sa týka osobitnej registrácie IS kvôli biometrickým údajov. Ide o prihlasovanie do notebookov pomocou odtlačkov prstov. Tento udaj sa nijako nebude spracúvať, bude slúžiť iba na odblokovanie notebooku, nebude z neho žiadny výstup na spracovanie typu dochádzka a podobne. Je nutná osobitná registrácia?

tt_cigaretka.jpg

Dátum publikácie: 7.9.2015
Autor: Finančná správa SR

Finančná správa pripravila na svojom portáli novú službu pre širokú verejnosť. V sekcii občania je na webe dostupná aplikácia Overenie kontrolných známok. Poslúži na rýchlu kontrolu kontrolných známok, ktorými sú označené spotrebiteľské balenia liehu alebo tabakových výrobkov. 

iStock_000012056307XSmall.jpg

Dátum publikácie: 31.8.2015
Autor: Accace

Jednou zo základných povinností zamestnávateľov na Slovensku je povinnosť zabezpečiť stravovanie pre všetkých svojich zamestnancov pracujúcich na plný úväzok. Stravovanie musí zodpovedať zásadám správnej výživy a musí byť dostupné na pracovisku alebo v jeho bezprostrednej blízkosti. Spoločnosť Accace prináša informácie, kto má nárok na stravovanie, ako je to z daňového hľadiska a čím sa líši Slovensko od iných krajín strednej a východnej Európy.

tt_sudcovske-kladivko-bankovky.jpg

Dátum publikácie: 27.8.2015
Autor: Finančná správa SR

Automatická výmena informácií medzi jednotlivými krajinami bude  ďalším významným prvkom v boji proti daňovým podvodom. Ministerstvo financií SR už podpísalo Dohodu medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými na zlepšenie dodržiavania medzinárodných predpisov v oblasti daní a na implementáciu zákona FATCA .

...