Všetky články z rubriky
250 výsledkov

...
tt_bankovky-s-rukou.jpg

Akým spôsobom sa zdaní mimoriadna odmena, ktorú vyplatila nezisková organizácia svojmu členovi za prácu?

tt_dph.jpg

Podnikatelia už nebudú dvakrát platiť daň za nákup bylinkových čajov, ryže ani výrobkov zo železa. Prenájmy bytov sú už bez DPH. Prečítajte si tlačovú správu Slovenskej komory daňových poradcov k novele zákona o DPH od 1. 1. 2019, ktorá je už schválená prezidentom.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Máte otázky k DPH a ich praktickému uplatneniu? Zaujímajú Vás konkrétne zdaniteľné plnenia – či už ste v pozícii platiteľa DPH alebo osoby registrovanej pre daň? Poradkyňa Ing. Cígerová Vám poskytne návod riešenia v on-line rozhovore dňa 13. 12. 2018 od 13,00 hod. do 14,00 hod.

Logo_Spravodajstvo

Pohonné látky na Slovensku sa budú označovať špeciálnymi identifikačnými látkami. Ministerstvo financií SR si od povinnosti označovania benzínov a nafty tzv. nanomarkermi sľubuje zvýšenie efektivity výberu spotrebnej dane.

Logo_Spravodajstvo

Podnikatelia budú musieť od 1. júla budúceho roka. prepojiť svoje pokladnice online so serverom finančnej správy. Vyplýva to z novely zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, ktorú schválila Národná rada SR.

Logo_Spravodajstvo

Parlament schválil novelu zákon o dani z príjmov, podľa ktorej sa od 1. apríla budúceho roka zvýši daňový bonus na deti do 6 rokov o vyše 266 eur.

banner_DC3_new_webinar-a_375x250.jpg

Lektor Ing. Vladimír Ozimý objasní nájomné právo z pohľadu zákona o dani z príjmov a z pohľadu zákona o DPH. Pozrite si záznam z webinára k právu na odpisovanie technického zhodnotenia u nájomcu a ukončenie nájmu.

375x250_1.jpg

400 000 exekúcií, neschopnosť vypočítať úrok na hypotéke a nespočetné množstvo ekonomických mýtov – obraz ekonomickej a finančnej gramotnosti Slovákov.

Logo_Spravodajstvo

Novela okrem iného prináša zmeny v zdaňovaní tovarov a služieb pri použití poukazov, ruší povinnosť skladania zábezpeky, zjednodušuje pravidlá pre poskytovateľov digitálnych služieb či prináša zmeny pri vracaní dane z pridanej hodnoty turistom.

 

Logo_Spravodajstvo

Na základe novely z dielne SNS budú zamestnávatelia poskytovať svojim zamestnancom príspevok na rekreáciu na Slovensku, ak majú 50 a viac pracovníkov. Pre firmy a inštitúcie s menej ako 50 zamestnancami bude tento príspevok dobrovoľný.

...

Partner