Všetky články z rubriky
276 výsledkov

...
tt_tabulka-kryptomien.jpg

Zdanenie obchodovania s virtuálnou menou u fyzických osôb je v zásade možné rozdeliť ako zdanenie u fyzickej osoby mimo podnikateľskej činnosti (zdanenie u občana) a ako zdanenie v rámci podnikateľskej činnosti u podnikateľov – fyzických osôb. Ako postupovať pri zdanení v obidvoch prípadoch?

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o odpočte daňovej straty v daňovom priznaní PO, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Zuzany Uríkovej v online rozhovore dňa 21. 2. 2019 od 13,00 hod. do 14,00 hod.

Logo_Spravodajstvo

Kým v súčasnosti sa daňovo-odvodové zvýhodnenie trinásteho platu podmieňuje tým, aby bol takýto plat najmenej v sume priemerného mesačného zárobku, po novom bude stačiť trinásty plat v pevnej sume 500 eur.

tt_registracna-pokladna-08-2017.jpg

Od januára platí novela zákona o DPH, ktorá prinesie zmeny pre podnikateľov. Dôležitou zmenou je zníženie sadzby DPH na ubytovacie služby, výrazná zmena sa týka prenájmov. Pre podnikateľov sa od januára 2019 ruší nástroj zábezpeka na DPH.

tt_mlada-uctovnicka.jpg

Zamestnanec, ktorý mal v roku 2018 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 15. februára 2019 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.

Logo_Spravodajstvo

Správca daní zverejnil na svojom portáli tlačivá k žiadostiam o certifikáciu pokladničného programu a chráneného dátového úložiska.

Image37202.jpg

Poznámky sú povinnou súčasťou účtovnej závierky mikro účtovnej jednotky, malej účtovnej jednotky aj veľkej účtovnej jednotky. Opäť si môžete zakúpiť editovateľné formuláre, ktoré Vám uľahčia zostavovanie poznámok za účtovné obdobie roka 2018.

Logo_Spravodajstvo

Napriek stále nezverejnenému elektronickému formuláru na daňové priznanie k dani z príjmov typ B majú samostatne zárobkovo činné osoby možnosť podať daňové priznanie náhradným spôsobom.

Logo_Spravodajstvo

Výška mesačného preddavku na poistné na zdravotné poistenie sa SZČO a samoplatiteľom mení vždy k 1. januáru kalendárneho roka.

februar_titul_ 375x250_uctovnici.png

Poznáte to. DPH-čka, kontrolný výkaz, tlačivá, faktúry, účtovná závierka, daňové priznania... A to je len zlomok toho, s čím sa musí popasovať každý účtovník. Nehovoriac o sústavných zmenách a novinkách v zákonoch. So softvérom od KROSU v tom však nie ste sami. Zjednodušte si život šikovnými funkciami a legislatívu nechajte na nás.

...

Partner