Všetky články z rubriky
102 výsledkov

tt_muz-vyplnuje-tlacivo.jpg

Do 31. 1. 2018 je potrebné podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel a zaplatiť túto daň. Finančná správa upozorňuje na najčastejšie chyby, s ktorými sa pri podávaní tohto druhu daňových priznaní stretáva. Zároveň predpokladá, že vďaka predvyplneným daňovým priznaniam sa chybovosť zníži.

screen.jpg

Vo videoškolení zameranom na daňovú optimalizáciu za rok 2017 sa napríklad dozviete, akým spôsobom sa členia príjmy fyzických osôb pri prenájme nehnuteľnosti, aké situácie môžu nastať pri prenájme nehnuteľnosti živnostníkovi alebo za akých podmienok môžete získať oslobodenie príjmov z prenájmu nehnuteľnosti. V ďalších častiach sa zameriavame aj na výdavky pri prenájme nehnuteľnosti.

screen.jpg

S lektorkou Ing. Ivanou Glazelovou si na praktických príkladoch povieme, akým spôsobom čo najlepšie optimalizovať daňové výdavky na automobil za predchádzajúce účtovné obdobie.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Ak máte nejasnosti v problematike dani z motorových vozidiel - vzniku a zániku daňovej povinnosti, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Zuzany Uríkovej v online rozhovore dňa 18. 1. 2018 od 13,00 do 14,00 hod.

tt_radio-aktual-logo.jpg

Odborná poradkyňa Ing. Nadežda Cígerová z Daňového centra približuje na Rádiu Aktual novely zákonov na rok 2018: dane, daňové priznania a termíny.

tt_danove-tlaciva-foa-po.jpg

Od začiatku januára čakajú spoločnosti ako sú UBER, Air B&B, booking.com nové povinnosti pri poskytovaní ich služieb na Slovensku. Po novom budú musieť všetky príjmy plynúce z poskytovania služieb na území našej krajiny zdaňovať na Slovensku.

tt_muz-za-pokladnou-v-obchode.jpg

SZČO má malý obchodík s rozličným tovarom. Začiatok živnosti je v roku 2017, zisky zatiaľ nie sú veľké. Akým spôsobom si môže uplatniť daňové výdavky v daňovom priznaní za rok 2017?

tt_logo-skdp_a.jpg

V novom roku čakajú daňovníkov viaceré novinky v oblastí daní. Okrem elektronického podávania daňových priznaní aj pre živnostníkov treba myslieť aj na príležitostné príjmy. Novinky budú aj pri odložení si daňového priznania na neskorší ako marcový termín.

tt_radio-aktual-logo.jpg

Začiatok nového roka je už tradične časom, kedy vstupujú do platnosti nové zákony, nariadenia, predpisy či novely zákonov. Aké zmeny nastávajú v zákone o účtovníctve či zákone o DPH?

tt_dp-fo-b-2015.jpg

Živnostníci budú môcť v roku 2018 podať posledné daňové priznanie v papierovej podobe, teda poslať ho poštou, alebo odovzdať osobne na daňovom úrade. Od 1. júla 2018 už bude platiť povinnosť komunikovať s finančnou správou výhradne elektronicky aj pre fyzické osoby podnikateľov.

Partner