Všetky články z rubriky
49 výsledkov

tt_logo-skdp_a.jpg

Špičkoví európski daňoví poradcovia rokovali v Bratislave o boji proti vyhýbaniu sa plateniu daní, obmedzovaní daňových rajov či o daňovej istote pre podnikateľov.

tt_branislav-kovac.jpg

Na Slovensku sa po prvýkrát v histórii zídu špičkoví daňoví poradcovia z celej Európy. Riešiť budú otázky boja proti vyhýbaniu sa plateniu daní, či obmedzovanie daňových rajov. Budú sa venovať aj otázke, ako zmení umelá inteligencia a digitalizácia povolanie daňového poradcu.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Ak máte nejasnosti v problematike refakturácie stavebných prác so ziskom, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Tatiany Mičíkovej v online rozhovore dňa 21. 9. 2017 od 13,00 do 14,00 hod.

tt_paragrafy-otaznik.jpg

Zákon o dani z pridanej hodnoty má prejsť ďalšími zmenami, ktoré budú účinné od 1. januára 2018.

tt_muz-s-notebookom-na-jachte.jpg

Spoločnosť využíva služby rezervačného portálu booking.com, cez ktorý predáva ubytovanie. Zákazník si zaplatil ubytovanie cez booking.com, ale od spoločnosti si pýta faktúru na uvedené služby. Platba, ktorá bola zákazníkom uhradená, spoločnosti nepríde na účet celá, je znížená o províziu portálu booking.com. Môže spoločnosť vystaviť faktúru klientovi na plnú sumu, ktorú klient zaplatil? Ako bude táto faktúra účtovaná?

tt_interne-smernice.jpg

Prinášame príklad a návod, ako vypracovať skrátenú dokumentáciu pre kontrolované transakcie medzi tuzemskými závislými osobami.

tt_muz-za-stolom.jpg

Aké účtovníctvo sa má viesť a aké daňové priznanie sa podáva, ak ide o podnik zahraničnej osoby (organizačná zložka podniku zahraničnej osoby)? Ide o fyzickú osobu, ktorá má živnosť na Slovensku.

tt_spevacka-s-mikrofonom.jpg

Informujeme o právach a povinnostiach daňových subjektov súvisiacich so zdaňovaním príjmov umelcov a spoluúčinkujúcich osôb, ktorí sú daňovníkmi s obmedzenou daňovou povinnosťou.

02_375x250.jpg

Podnikatelia môžu osláviť so zákazníkmi svoj deň 10. októbra. Opäť je tu kampaň ku Dňu súkromného podnikania, za ktorou stojí veľkoobchod METRO. Jeho snahou je vzdať hold tvrdej a poctivej práci všetkých podnikateľov. Záujemcovia sa môžu registrovať na denpodnikania.sk alebo priamo na predajniach METRO.

tt_panacik-s-otaznickom.jpg

Návrh novely daňového poriadku reformuje inštitút daňového tajomstva, zavádza sa nový inštitút – index daňovej spoľahlivosti, rozširuje sa doručovanie podaní elektronickými prostriedkami, spresňuje sa zverejňovanie údajov o daňovom subjekte a zverejňovanie zoznamu daňových subjektov.

Partner