Všetky články z rubriky
315 výsledkov

...
iStock_000008376172XSmall.jpg

Opatrením č. 176/2019 Z. z. o sumách stravného sa od 1. 7. 2019 zvyšujú sumy stravného poskytovaného zamestnancom na pracovnej ceste. Napr. suma stravného pre časové pásmo 5 až 12 hodín sa zvyšuje zo sumy 4,80 eura na sumu 5,10 eura.

tt_paragraf.jpg

Vláda schválila návrh zákona o dani z príjmov z dielne ministerstva financií. Návrh obsahuje opatrenia na zníženie administratívneho zaťaženia daňovníkov a podporu malých a stredných podnikov a takisto aj opatrenia pre trvalo udržateľný rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku vrátane dodávateľskej siete.

tt_registracna-pokladna-08-2017.jpg

Všetkým, ktorí si splnili svoju povinnosť a požiadali o pridelenie kódu a objednali si pokladničné riešenie, ale aj napriek tomu nemajú eKasu, vyjde finančná správa a ministerstvo financií v ústrety tým, že nebudú pokutovaní.

tt_dp-po-2016.jpg

Približne 193 tisíc daňovníkov si odložilo podanie daňového priznania na jún 2019. Keďže 30. jún 2019 pripadá na nedeľu, tak posledným dňom na podanie daňového priznania a zaplatenie dane je pondelok 1. júl 2019.

tt_registracna-pokladna-08-2017.jpg

Podľa SKDP väčšina podnikateľov nie je pripravená na zavedenie eKasy. Slovenská komora daňových poradcov vníma návrh novely zákona ako reakciu na argumenty odbornej a podnikateľskej verejnosti, ktorá dlhodobo upozorňuje na problémy na trhu pokladníc.

tt_chlapik-po-krk-v-papieroch-s-kalkulackou.jpg

Čo je výhodnejšie? Byť zamestnaný? Byť živnostníkom? Príspevok vysvetľuje základné pojmy, ktoré súvisia s daňovým a odvodovým zaťažením SZČO. Formou modelových situácií porovnáva, v akej výške ostane čistý príjem zamestnancovi a živnostníkovi v porovnateľnej platovej situácii.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac k téme DPH z prijatých záloh? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Zuzany Uríkovej v online rozhovoore dňa 13. 6. 2019 v termíne od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_panacik-s-lupou-nad-paragrafom.jpg

Novelou č. 155/2019 Z. z. zákona o vysokých školách sa mení a dopĺňa aj zákon o dani z príjmov, ktorý oslobodzuje podnikové štipendiá poskytované študentom vysokých škôl od dane z príjmov.

screen[4].jpg

Vo videoškolení nájdete všetky potrebné informácie k transferovému oceňovaniu. Pre lepšie pochopenie problematiky sú vo videoškolení aj reálne príklady z praxe, prostredníctvom ktorých si môžete ozrejmiť, čo všetko zahŕňa transferová dokumentácia, ako ju „správne“ vyhotoviť alebo kto má povinnosť ju viesť. Vysvetlíme správny postup pri stanovení ceny či možné sankcie, ktoré podnikateľom hrozia.

imgAprofimg.jpg

Čínsky technologický gigant Huawei sa stal terčom amerických sankcií a viaceré krajiny nechcú aby sa firma podielala na výstavbe 5G infraštruktúry na ich území. Huawei nevyrába iba smartfóny ale venuje sa aj výrobe modemov a celkovo sieťovému hardwaru a je jeden z lídrov v oblasti 5G sietí. Ruky od nich preč dávajú aj mnohé firmy a organizácie a to by mohlo byť v niektorých prípadoch veľký problém. Čo musí a čo môže urobiť Huawei aby neskončil na smetisku dejín?  

...

Partner