Všetky články z rubriky
166 výsledkov

...
tt_voda-pohare.jpg

Je možné zamestnancom poskytnúť pitný režim zo sociálneho fondu vo forme gastrolístkov? Je potrebné to zamestnancom zdaniť a platiť z toho odvody?

tt_dp-po-2016a.jpg

Daňovníci môžu 30. júna podať daňové priznanie zaužívaným spôsobom, a to osobne alebo poštou. Od 1. júla 2018 musia všetky podania na finančnú správu, vrátane daňových priznaní, podávať výlučne elektronicky.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Ak máte nejasnosti v problematike dodania služieb z pohľadu daní - daňovej uznateľnosti a nároku na odpočet DPH, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Nadeždy Cígerovej v online rozhovore dňa 21. 6. 2018 od 13,00 do 14,00 hod..

tt_rampa.jpg

Akciová spoločnosť dostala faktúru za dodávku a montáž automatických závor na parkovisku s príslušenstvom v hodnote 6 500 €. V majetku firmy sa neodpisuje parkovisko. Ako zaradiť do majetku automatické závory?

tt_muz-stupa.jpg

Vzhľadom na nárast súm životného minima sa mierne zvýši daňový bonus na dieťa, nezdaniteľná časť základu dane, výška minimálnych dôchodkov, suma minimálneho predčasného dôchodku, či prídavok na dieťa a rodičovský príspevok.

skdp.jpg

Slovenská komora daňových poradcov považuje zavedenie systému e-Kasa za dobré riešenie, ktoré môže priniesť značné výhody tak pre finančnú správu, ako aj pre podnikateľské subjekty.

tt_muz-s-blockami-z-pokladice.jpg

Na niektorých dokladoch zaúčtovaných v účtovníctve cez pokladnicu (doklady z ERP) je odstrihnutá spodná časť (zamestnanec sa vyjadril, že ten doklad bol dlhý...). Chýba tam znak MF. Ostatné údaje sú všetky v poriadku. Sú to doklady hradené platobnou kartou, takže výdavok je preukázateľný. Môžu sa dať tieto doklady do daňových výdavkov?

 

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Ak máte nejasnosti v problematike prenájmu nehnuteľnosti nezaradenej do obchodného majetku, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Kataríny Jašurkovej v online rozhovore dňa 7. 6. 2018 od 13,00 do 14,00 hod.

tt_deti-na-vylete-v-prirode.jpg

Pozemkové spoločenstvo dokončilo detské ihrisko (vyrovnanie pozemku, zostava detského ihriska v OC 2 900 eur) a volejbalové ihrisko v OC 4 491 eur. Ako a do akej odpisovej skupiny má spoločenstvo zaradiť tieto ihriská?

tt_muz-so-sanonmi.jpg

Z dôvodu zabezpečenia jednotného postupu pri uplatňovaní zákona o účtovníctve odbor daňovej metodiky vydáva informáciu k zmene zatriedenia účtovnej jednotky z malej na veľkú účtovnú jednotku.

...

Partner