www.skdp.sk

Dodanie tovaru do EÚ pre dodávateľa z tretej krajiny

Otázka:

Slovenská spoločnosť ako dodávateľ vystaví pre odberateľa z Bosny a Hercegoviny (tretí štát) faktúru. Prepravu tovaru (DAP), ako aj preclenie tovaru zabezpečuje slovenská spoločnosť. Má JCD aj CMR. Dodacia adresa na faktúre je Slovinsko (EÚ), ktoré potvrdí aj príjem tovaru na CMR. Faktúru zaplatí Bosna a Hercegovina. Do ktorého riadka daňového priznania sa uvedie uvedený obchod?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

20.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z pridanej hodnoty