www.skdp.sk

DPH z obedov pre zamestnancov

Otázka:

Zamestnávateľ zabezpečil zamestnancom dovoz obedov do firmy od platiteľa DPH. Cena jedného obeda vyfakturovaného dodávateľom je 2,50 € bez DPH. Zamestnávateľ chce prispieť sumou vo výške maximálneho príspevku, t. j. 2,31 € na jeden obed. Spoločnosť má túto sumu odpočítať v plnej výške zo sumy obeda, t. j. z 2,50 € bez DPH alebo je to suma s DPH?

Je uznaná plná výška DPH na vstupe z nakúpených obedov a na výstupe predstavuje čiastku zo sumy 45 % hradenej zamestnancom?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace komentované ustanovenia

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

DSC_3020___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

20.09.2016

Právne oblasti

Daň z pridanej hodnoty