www.skdp.sk

Investičný majetok pri prerušení podnikania

Otázka:

SZČO chce pozastaviť na 2 roky živnosť. Ako je to potom s nadobudnutým hmotným investičným majetkom? Ide o automobil, ktorý táto osoba nadobudla do majetku firmy. Pri nadobudnutí automobilu (v máji v roku 2014) si ako platiteľ DPH uplatnila odpočítanie DPH. Uplatnil sa odpis v alikvotnej čiastke v roku 2014 a celý ročný odpis v roku 2015. Ako je to s DPH? Živnosť plánuje pozastaviť od 1. 8. 2016. Ako postupovať z hľadiska odpisov a z hľadiska DPH?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 
banner_DC3_new_500x180

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

07.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z pridanej hodnoty
Daň z príjmov