www.skdp.sk

Konateľ – darovanie auta alebo predaj?

Otázka:

Konateľ mal v súkromnom majetku vozidlo od roku 2014, ktoré kúpil ako fyzická osoba za 12 000 €. Toto vozidlo používal na podnikanie v s. r. o. formou zmluvy o bezodplatnom vypožičaní pre svoju s. r. o. V roku 2016 ho dal prepísať na s. r. o. Môže konateľ darovať auto do s. r. o. bezodplatne (pričom sa nezvyšuje imanie) alebo ho musí predať svojej s. r. o. za trhovú cenu? V prípade predaja musí mať znalecký posudok na vozidlo alebo cenu si určí podľa aktuálneho trhu sám? Ako bude postupovať pri účtovaní a ako určí obstarávaciu cenu do účtovníctva v oboch prípadoch? Ako postupuje konateľ pri zdanení príjmu z predaja vozidla?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

01.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z príjmov
Účtovníctvo
Podvojné účtovníctvo