www.skdp.sk

Krátkodobý prenájom automobilov z pohľadu DPH

Otázka:

Spoločnosť sa zaoberá prenájmom automobilov – požičovňa. Prenajíma vozidlá aj zahraničným klientom – firmám aj fyzickým osobám. Vo väčšine prípadov ide o krátkodobý prenájom, preto zákazník je posúdený ako tuzemský. Spoločnosť vystavuje doklady s DPH. Má však k dispozícii len názov a adresu, nemá IČ DPH a ani ho nevie od zákazníka získať. Je možné uvádzať na faktúrach údaje bez IČ DPH, tým aj v kontrolnom výkaze v sekcii A.1? Existuje nejaký zahraničný portál, kde si vie na základe adresy zistiť IČ DPH?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 
banner_DC3_new_500x180

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

15.12.2016

Právne oblasti

Daň z pridanej hodnoty