www.skdp.sk

Používanie auta konateľom aj na súkromné účely

Otázka:

S. r. o. obstarala auto, ktoré zaradila do svojho majetku. Náklady súvisiace s používaním auta účtuje v pomere 80 % daňovo (používané na podnikateľské účely) a 20 % ako pohľadávku voči spoločníkovi (ktorý využíva auto v pomere 20 % na súkromné účely). Uvedenú pohľadávku spoločnosti spoločník uhrádza späť spoločnosti.

  1. Spoločník je aj konateľom firmy a zároveň má aj pracovnú zmluvu so spoločnosťou – rieši sa v tomto prípade nepeňažný príjem konateľa za užívanie auta na súkromné účely?
  2. Spoločník je aj konateľom firmy, ale nemá pracovnú zmluvu so spoločnosťou – rieši sa v tomto prípade nepeňažný príjem konateľa za užívanie auta na súkromné účely?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

16.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z príjmov