www.skdp.sk

Povinnosti samostatne hospodáriaceho roľníka

Otázka:

Ako je to v prípade, ak štátny občan Rakúska si vybaví na Slovensku povolenie na podnikanie (samostatne hospodáriaci roľník) so slovenským IČO? Pobyt má aj na Slovensku. Predstavuje si to nasledovne: požiada o dotáciu na Slovensku, vypestuje kukuricu a šošovicu. Mechanizmy si požičiava z Rakúska – uhradí požičovné v hotovosti a dostane len paragón, resp. pokladničný doklad ručne vypísaný. Obilniny predá v Rakúsku a zase má faktúru a svoj pokladničný doklad ručne vypísaný. Keďže sa to týka obilnín vypestovaných na Slovensku, tak si to chce uplatniť v slovenskom účtovníctve. Na ktoré dane by sa mal prihlásiť na Slovensku okrem dane z príjmu fyzických osôb? Aký je správny postup u takého SHR?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 
banner_DC3_new_500x180

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

DSC_3020___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

09.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z príjmov