www.skdp.sk

Pracovná cesta na požičanom aute

Otázka:

Zamestnanec uskutočnil pracovnú cestu – terénny výskum autom, ktoré zamestnávateľ zapožičal z požičovne. Na základe zmluvy zamestnávateľ uhradil náklady za nájom auta. Zamestnanec vo vyúčtovaní cesty uviedol počet najazdených km, doložil knihu jázd a bločky o kúpe PHL. Na základe toho sa prepočítala náhrada za spotrebované pohonné látky (PHL) podľa najazdených km a spotreby auta, bez náhrady tzv. kilometrovného. Je uvedený postup správny?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace články z aktualít

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

12.12.2016

Právne oblasti

Daň z príjmov