www.skdp.sk

Predaj osobného automobilu a DPH

Otázka:

V roku 2012 SZČO kúpila osobný automobil a uplatnila si odpočítanie DPH. V roku 2016 tento automobil darovala s. r. o., kde hodnota darovaného majetku bola po odpisoch nulová.

Ako by to bolo v budúcnosti, ak by s. r. o. tento automobil predala? Ako by to bolo z hľadiska DPH – musela by s. r. o. účtovať predaj vozidla aj s DPH alebo vzhľadom na to, že nadobudla majetok bez odpočítania DPH, nemusí ako platiteľ DPH uskutočniť predaj s DPH, i keď je platiteľ DPH?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

DSC_3020___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

12.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z pridanej hodnoty
Daň z príjmov