www.skdp.sk

Prenájom bytu z daňového hľadiska

Otázka:

Fyzická osoba prenajíma byt podľa § 6 ods. 3 zákona o dani z príjmov. Je to samotný prenájom nehnuteľnosti, na ktorý nemá živnosť. Vedie si evidenciu podľa § 6 ods. 11 zákona o dani z príjmov (príjmy a výdavky v časovom slede). Do výdavkov si chce fyzická osoba dať aj položku „Tvorba fondu prevádzky, údržby a opráv", ktorá je okrem iného v predpise pre stavebné bytové družstvo. Ako evidovať nehnuteľnosť, aby si fyzická osoba mohla dať do výdavkov aj túto uvedenú položku? Čo znamená pojem „zaradí prenajímanú nehnuteľnosť do obchodného majetku“? Aj keď nemá fyzická osoba živnosť na prenájom nehnuteľností, môže to byť jej obchodným majetkom?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

DSC_3020___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

09.12.2016

Právne oblasti

Daň z príjmov