www.skdp.sk

Stravovacie poukážky prijaté od zákazníkov a použité na zabezpečenie stravovania zamestnancov

Otázka:

Zamestnávateľ prevádzkuje predajne, kde zákazníci môžu platiť gastrolístkami. Časť gastrolístkov si zamestnávateľ ponecháva, a to pre výdaj svojim zamestnancom na zabezpečenie stravovania. Pritom 55 % z hodnoty gastrolístkov si dáva do daňových výdavkov, časťou prispieva zo sociálneho fondu a zvyšok doplácajú zamestnanci.

Je tento postup v súlade so zákonom o dani z príjmov? Vraj sa nesmie dať do daňových výdavkov 55 % z už raz použitých stravovacích poukážok.

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Marián Drozd

Daňový poradca – člen Slovenskej komory daňových poradcov, č. osvedčenia 87/92. Znalec – zapísaný v zozname znalcov MS SR odvetvie účtovníctvo a daňovníctvo, ev. číslo 910609. Audítor – člen Slovenskej komory audítorov, licencia č. 894. Daňovému poradenstvu a publikačnej činnosti sa venuje od roku 1992.

Dátum publikácie

26.02.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z príjmov
Pracovné právo
Starostlivosť o zamestnancov