www.skdp.sk

Účtovanie DPH stanovenej koeficientom

Otázka:

Firma okrem iného prenajíma priestory platiteľom DPH a aj neplatiteľom DPH. Majiteľ budovy fakturuje prenájom s DPH, z ktorej si firma uplatňuje pomernú časť, keďže sa kráti na vstupe koeficientom, t. j. počíta sa predbežná daň. Čo s neuplatnenou DPH? Je to daňový výdavok podľa § 19 ods. 3 písm. k) zákona o dani z príjmov? Ako postupovať účtovne?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 198,72 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti Portál Daňové centrum

 

Zaregistrujte sa a vyskúšajte si Daňové centrum na 7 dní ZDARMA!

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA

Bezplatné testovanie platí len pre nových užívateľov.
V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete o bezplatné testovanie požiadať prostredníctvom e-mailu na sluzby@pp.sk  alebo telefonicky na čísle 041/70 53 222.

Súvisiace príklady z praxe

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

Nada Cigerova 120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

17.05.2016