www.skdp.sk

Účtovanie reštaurácie

Otázka:

Spoločnosť na základe rozhodnutia o povolení na predčasné užívanie časti stavby začala prevádzkovať reštauráciu. Nákup potravín do reštaurácie spoločnosť účtuje na účet 501 a nápoje, alkohol a pod. na účet 504. Tržby sa účtujú na účet 602, z nakúpených potravín sa vyrába jedlo. Z dennej uzávierky nevie spoločnosť zistiť, koľko sa predalo potravín na jedlo a koľko nápojov a pod. Spoločnosť predpokladá, že predaj by sa mal zaúčtovať na účet 604. Ako správne zaúčtovať nákup do reštaurácie a predaj?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

DSC_3020___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

08.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Účtovníctvo
Podvojné účtovníctvo