www.skdp.sk

Úrok z pôžičky - miesto dodania

Otázka:

Spoločnosť poskytla pôžičku spoločnosti so sídlom v Maďarsku. Maďarská spoločnosť nemá IČ DPH. Nevykonáva žiadnu podnikateľskú činnosť – nemá žiadne tržby zo služieb a ani z predaja tovaru (z hospodárskej činnosti) a ani z finančnej činnosti. Spoločnosť nemá ani žiadneho zamestnanca (podľa vyjadrenia zástupcu tejto spoločnosti). Pôžička + úroky boli splatené v 9/2016. Ide o finančné služby oslobodené od DPH podľa § 39 ods. 1 písm. a) zákona o DPH. Odplatou sú dohodnuté úroky. Miesto dodania služby je podľa § 16 ods. 16 zákona o DPH tuzemsko? Majú sa tieto úroky uviesť v daňovom priznaní k DPH na r. 15? V súhrnnom výkaze sa neuvedú. Ak by bola pôžička poskytnutá zdaniteľnej osobe v členskom štáte EÚ, miesto dodania by bolo podľa § 15 ods. 1 teda mimo SR? V daňovom priznaní by sa úroky nevykazovali a v súhrnnom výkaze sa vykazujú alebo nie, keďže ide o službu oslobodenú od dane?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

13.12.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z pridanej hodnoty