www.skdp.sk

Zaplatenie zálohovej platby z pohľadu DPH

Otázka:

V mesiaci júl podnik zaplatil zálohu na objednané stavebné práce, ktoré podliehajú prenosu daňovej povinnosti. Dodávateľ na túto prijatú platbu vopred nevyhotovil doklad o prijatej platbe. Následne v mesiaci október vystavil faktúru na celú dodávku, kde bola suma k úhrade znížená o vopred prijatú platbu. Vzniká daňová povinnosť odberateľovi zo zaplatenej platby už v mesiaci júl? Vzniká v rovnakom období aj nárok na odpočítanie DPH? Ako sa uvedená transakcia prejaví v kontrolnom výkaze?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 notebook-dc-orez

Prečo Daňové centrum?

Pozrite si výhody plateného prístupu.

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

DSC_3020___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

15.12.2016

Právne oblasti

Daň z pridanej hodnoty