www.skdp.sk

Zaplatenie zálohovej platby z pohľadu DPH

Otázka:

V mesiaci júl podnik zaplatil zálohu na objednané stavebné práce, ktoré podliehajú prenosu daňovej povinnosti. Dodávateľ na túto prijatú platbu vopred nevyhotovil doklad o prijatej platbe. Následne v mesiaci október vystavil faktúru na celú dodávku, kde bola suma k úhrade znížená o vopred prijatú platbu. Vzniká daňová povinnosť odberateľovi zo zaplatenej platby už v mesiaci júl? Vzniká v rovnakom období aj nárok na odpočítanie DPH? Ako sa uvedená transakcia prejaví v kontrolnom výkaze?

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 198,72 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti Portál Daňové centrum

 

Zaregistrujte sa a vyskúšajte si Daňové centrum na 7 dní ZDARMA!

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA

Bezplatné testovanie platí len pre nových užívateľov.
V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete o bezplatné testovanie požiadať prostredníctvom e-mailu na sluzby@pp.sk  alebo telefonicky na čísle 041/70 53 222.

AUTOR

Ing. Zuzana Uríková

Zuzana Uríková_120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Trinásťročné skúsenosti v ekonomickej a účtovnej oblasti. Osemročná prax poradenstva, konzultácií v oblasti účtovníctva a práca s ekonomickým softvérom, písanie odborných článkov, lektorská prax. Denne poskytuje odborné poradenstvo desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie

15.12.2016

Právne oblasti

Daň z pridanej hodnoty