www.skdp.sk

Zmena účelu použitia hnuteľného majetku

Otázka:

K 31. 12. 2015 spoločnosť obstarala vysokozdvižný vozík za sumu 5 690 € bez DPH (DPH 1 138 € sa odpočítala v plnej výške). Medzitým došlo k poškodeniu tohto majetku a predal sa v auguste 2016 za čiastku 1 100 € + 220 € DPH. Tento majetok má ešte daňovú zostatkovú cenu. Je potrebné túto transakciu chápať ako zmenu účelu použitia investičného majetku podľa zákona o DPH a je spoločnosť povinná vykonať úpravu odpočítanej dane? 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 
banner_DC3_new_500x180

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk, www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk,www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

25.11.2016

Právne oblasti

Správne právo
Dane a poplatky
Daň z pridanej hodnoty