www.skdp.sk
Vyhľadávanie > Daňová kaviareň
407 výsledkov
...
tt_komixak.jpg

Dátum publikácie: 19.7.2017
Autor: Finančná správa SR

Leto je obdobím konania zvýšeného počtu rôznych kultúrnych podujatí. Zahraniční umelci, ktorí na Slovensku vystupujú, takisto musia svoje príjmy zdaňovať.

tt_monitor-flat-kresba.jpg

Dátum publikácie: 7.7.2017
Autor: Finančná správa SR

Od začiatku júla je elektronický dovoz jednoduchší. Finančná správa ukončila prvú etapu zmien, ktoré uľahčujú používanie najmä fyzickým osobám. Ďalšie proklientské úpravy budú ešte počas leta.

iStock_000002383652Small.jpg

Dátum publikácie: 28.6.2017
Autor: Ing. Tatiana Mičíková

Je správny názor, že faktúra nemusí byť podpísaná a opečiatkovaná?

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Dátum publikácie: 19.6.2017
Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Ak máte nejasnosti v problematike uzatvárania účtovných kníh a podávania daňového priznania v predĺženej lehote, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Nadeždy Cígerovej.

tt_tabulka-z-excelu.jpg

Dátum publikácie: 12.6.2017
Autor: Peter Furmaník

Používať paušálne výdavky namiesto skutočných je pre podnikateľov skutočným zjednodušením: v podstate nemusia viesť účtovníctvo a nepodliehajú účtovným predpisom (ani im teda nehrozia žiadne súvisiace sankcie). 

tt_cloviecikovia-dvihaju-slovo-tax.jpg

Dátum publikácie: 5.6.2017
Autor: SKDP

Podľa spoločnosti Deloitte pripadá tento rok tzv. deň daňovej slobody na 6. júna. Obrazne povedané, od tohto dňa prestávame pracovať na štát a pracujeme sami na seba.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Dátum publikácie: 5.6.2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková

Ak máte nejasnosti v problematike uchovávania účtovnej dokumentácie po určený čas, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Zuzany Uríkovej.

                                                          

tt_obchodne-stretnutie.jpg

Dátum publikácie: 3.6.2017
Autor: SKDP

6. jún 2017 je deň daňovej slobody a my začíname pracovať sami na seba a nie na štát. Symbolicky práve v tento deň môžete spoznať prácu daňových poradcov, diskutovať s nimi o problémoch a nechať si bezplatne poradiť.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Dátum publikácie: 22.5.2017
Autor: Ing. Tatiana Mičíková

Ak máte nejasnosti v problematike prenosu daňovej povinnosti pri stavebných prácach, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Tatiany Mičíkovej.

tt_muz-s-50-eurovymi-bankovkami-v-ruke.jpg

Dátum publikácie: 18.5.2017
Autor: Ing. Martina Oravcová

Akciová spoločnosť zamestnáva manažéra a odmenu (prémie za prosperujúcu spoločnosť) mu chce vyplatiť v akciách. Je to možné? Ak áno, aké daňové a odvodové zaťaženie by čakalo spoločnosť aj zamestnanca? Mohol by mu potom zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie dane preddavkov na daň?

...
/res/dc-top-dot.png

Zruš filter

vzdelavanie