www.skdp.sk
...
danove-priznania-2016-375x250.jpg

Dátum publikácie: 21.2.2017
Autori: Ing. Marián Drozd, Ing. Valéria Jarinkovičová, Ing. Ľubica Sekerková

Pripravili sme praktickú príručku v on-line podobe, ktorá právnickým osobám, fyzickým osobám, príspevkovým a rozpočtovým organizáciám, mestám a obciam pomôže pri vypĺňaní daňových priznaní za rok 2016. Oboznámite sa so zmenami pre rok 2016, ozrejmíme Vám výpočet základu dane a daňovej povinnosti, a to vrátane praktických príkladov a vyplnených aktuálnych tlačív daňových priznaní.

Uríková Platenie danovej licencie.jpg

Dátum publikácie: 20.2.2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková

Lektorka vo videoškolení ozrejmuje základné špecifiká pri platení daňovej licencie a uvádza špecifické prípady pri platení daňovej licencie. Venuje sa aj daňovej strate v daňovom priznaní právnických osôb.

tt_kalendar-stolovy-31-december.jpg

Dátum publikácie: 17.2.2017
Autor: Finančné riaditeľstvo SR

Finančné riaditeľstvo SR vydalo informáciu k účtovaniu časového rozlíšenia, ktorá obsahuje názorné príklady, kedy je a kedy nie je potrebné náklady a výnosy  v PÚ časovo rozlišovať.

Image31807.jpg

Dátum publikácie: 14.2.2017
Autor: Ing. Vladimír Ozimý

Praktický návod na vyplnenie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za rok 2016 na aktuálnom tlačive nájdete vo videoškolení v podaní Ing. Vladimíra Ozimého.

Image14148.jpg

Dátum publikácie: 13.2.2017

Nezabudnite, len do 15. februára 2017 môže zamestnanec požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za rok 2016. Stiahnite si tlačivo žiadosti a pozrite si poučenie na jeho vyplnenie.

tt_auto-na-mape.JPG

Dátum publikácie: 8.2.2017

Niekedy je pre daňovníka výhodné viesť knihu jázd, aby vedel preukázať rozsah použitia vozidla na podnikanie a nemusel krátiť odpisy a náklady na jeho prevádzku. Kniha jázd automaticky počíta spotrebu PHL, konečný stav tachometra a PHL v nádrži, náklady na cestu a nadspotrebu v litroch aj v eurách.

screen1urikova.jpg

Dátum publikácie: 7.2.2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková

V krátkom videopríklade lektorka vysvetľuje zahrnovanie reklamných predmetov do základu dane z príjmov.

dc_2017-01_tt_noviny.png

Dátum publikácie: 6.2.2017

Pozrite si januárové číslo Daňových novín, v ktorých Vás informujeme o aktuálnych témach a sledujeme za Vás legislatívne zmeny, aby ste sa mohli pripraviť na ich praktický dosah.

tt_vzory-transferovej-komunikacie.jpg

Dátum publikácie: 3.2.2017
Autor: Poradca podnikateľa, s. r. o.

Zmenou zákona o dani z príjmov sa s účinnosťou od 1. 1. 2015 zaviedla povinnosť tuzemskej transferovej dokumentácie. Pre uľahčenie práce a ušetrenie Vášho času sme pripravili vzory najviac v praxi potrebných dokumentácií.

obr lieky.jpg

Dátum publikácie: 2.2.2017
Autor: Ing. Štefánia Haščíková

V súčasnosti veľké množstvo lekární podniká ako spoločnosť s ručením obmedzeným, teda ako právnická osoba. Keďže hlavnou náplňou lekární je nakupovanie a predaj liekov, o ich kúpe a predaji sa bude účtovať ako o kúpe a predaji zásob v podvojnom účtovníctve.

...
/res/dc-top-dot.png

Zruš filter

vzdelavanie
/res/dc-top-dot.png

Aktuality