Napojte svoj živnostenský účet na účtovníctvo | Inzercia

O tom, že aj pre živnostníka je lepšie využívať na podnikanie podnikateľský a nie súkromný účet, niet pochýb. Okrem toho, že tým uľahčuje prácu účtovníka a šetrí tak svoje peniaze, získava aj ďalšie výhody.

Dátum publikácie:9. 6. 2021

Živnostenský účet ako cesta k efektívnejšiemu podnikaniu

Veríme, že čoraz viac živnostníkov si uvedomuje, že je lepšie využívať na podnikanie určený účet ako súkromný. Nedochádza tým k miešaniu súkromných a podnikateľských peňazí a navyše, živnostník vďaka na mieru ušitému podnikateľskému účtu môže získať aj výhody, ku ktorým by inak nemal prístup.

Napríklad v Tatra banke sa hĺbkovo pozreli na potreby a očakávania živnostníkov a ľudí pracujúcich v slobodnom povolaní a na základe týchto zistení vyskladali svoj Živnostenský účetTB. Okrem toho, že obsahuje neobmedzené prijaté platby, ale aj neobmedzené pravidelne odchádzajúce platby alebo platby zrealizované kartou či prostredníctvom digitálnych služieb, živnostník má možnosť aj neobmedzene vyberať z bankomatov Tatra banky alebo v zahraničí z bankomatov Raiffeisen bank International AG.

Najzaujímavejšími novinkami, ktoré však Tatra banka prináša pre všetkých, ktorí si otvoria nový Živnostenský účetTB, patria POS terminál a fakturačný softvér. Obe tieto výhody dostane živnostník na 12 mesiacov bez poplatku.

Zároveň, banka priniesla nedávno na trh aj výnimočnú službu, ktorá prepája fakturačný systém priamo s podnikateľským účtom.

Prepojenie na účtovníctvo a fakturačný systém

Možností, ako prepojiť svoj účet na účtovníctvo a uľahčiť tak život sebe alebo svojmu účtovníkovi, existuje mnoho. Jednou z možností je jednoduchý export súborov v XML formáte, ktoré následne uploadnete priamo do svojho bežne používaného softvéru.

Existuje však aj lepšie riešenie, o ktorom živnostníci často ani neuvažujú, nakoľko sa domnievajú, že je to určené skôr pre väčších podnikateľov. Nie je to však tak.

Existuje totiž služba Premium API od Tatra banky, ktorá umožňuje automatické doťahovanie transakcií a zostatkov priamo do fakturačného softvéru. Využívaním tejto služby získa podnikateľ okamžitý prehľad o dianí na vašom účte či účtoch bez toho, aby sa musel prihlasovať do internet bankingu alebo mobilnej aplikácie.

 

Živnostenský účet bez poplatku

Živnostenský účetTB máte v Tatra banke na 12 mesiacov bez poplatku automaticky a po uplynutí tejto doby tiež, ak vám na účet bude chodiť každý mesiac aspoň 500 EUR bezhotovostne.

Živnostenský účet bez poplatku

Poznámky pod čiarou:

Funkcie

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.