Novela zákona o dani z príjmov - príjmy za výkup odpadu

Novým zákonom o odpadoch sa doplnil aj zákon o dani z príjmov. Príjmy fyzickej osoby za výkup odpadu sa budú považovať za ostatné príjmy zdaňované zrážkou.

Dátum publikácie:5. 6. 2015
Autor:Finančné riaditeľstvo SR

Novela zákona o dani z príjmov - príjmy za výkup odpadu

Informácia o novele zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov

(zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov)

Zákonom č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 79/2015 Z. z.“) sa v článku IV s účinnosťou od 1. januára 2016 dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZDP“).

Zmeny vykonané v ZDP:

Podľa § 3 ods. 6 zákona č. 79/2015 Z. z. výkupom odpadu je zber odpadu, ak je odpad odoberaný právnickou osobou alebo fyzickou osobou – podnikateľom za dohodnutú cenu alebo inú protihodnotu.

Daňová povinnosť daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, z príjmov uvedených v § 8 ods. 1 písm. o) ZDP plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky, z ktorých sa od 1. januára 2016 daň vyberá zrážkou, je v súlade s § 43 ods. 6 ZDP definitívne splnená riadnym vykonaním zrážky dane.

Poznámka:

Z predmetných príjmov plynúcich fyzickej osobe do 31. decembra 2015 je daňovník povinný vyrovnať si daňovú povinnosť osobne prostredníctvom daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby.

Poznámky pod čiarou:


Autor: Finančné riaditeľstvo SR

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace dôvodové správy

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.