Podcasty na daňové témy

Vypočujte si zaujímavé informácie na aktuálne daňové témy - rôzne druhy príjmov FO v daňovom priznaní, zvýhodnený odpočet daňovej straty počas pandémie, príspevky pre podnikateľov v čase pandémie a zákon „Lex Korona“.

Dátum publikácie:23. 7. 2020

podcast_375x250px

V podcastoch Poradcu podnikateľa nájdete informácie aj z daňovej oblasti. Vypočujte si niektoré z nich:

Aktuálna téma: Rôzne druhy príjmov FO v daňovom priznaní

Prinášame ďalšiu epizódu Daňovej a Mzdovej pohotovosti v podcaste PP. Núdzový stav skončil 13. 6. 2020 polnocou, avšak mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020 trvá naďalej. Okrem iného to znamená, že nemáme zatiaľ presný termín podania daňových priznaní pre FO ani PO. V štúdiu sme sa preto rozprávali o rôznych druhoch príjmoch fyzických osôb, ktoré sa môžu vyskytnúť v daňovom priznaní.

Vysvetľujeme pojem fyzická osoby z daňového pohľadu, rozdiely v daňových tlačivách pre FO, typ A a typ B, rôzne typy príjmov ako príjem z podnikania, zo závislej činnosti, z cenných papierov, či z prenájmu, špecifiká pri zdaňovaní príležitostných príjmov – príklad zdaňovania príležitostného prenájmu automobilu, možnosti odpočítania daňovej straty v daňovom priznaní za rok 2019 a ozrejmujeme, ktoré dividendy spadajú pod inštitút zrážkovej dane a za akých podmienok.

Uvedené praktické príklady a vysvetlenia podáva pani Nadežda Cígerová, odborníčka portálu www.danovecentrum.sk.


Pre spustenie podcastu kliknite tu:


Aktuálna téma: Zvýhodnený odpočet daňovej straty počas pandémie

V aktuálnej epizóde nám odborná poradkyňa pani Zuzana Uríková objasní možnosť odpočítania daňovej straty za roky 2015-2018 z balíčku opatrení, ktoré schválila vláda. V akej maximálnej výške si daňovník môže uplatniť stratu, týka sa nárok úplne všetkých daňovníkov? Sú zmeny aj vo vypĺňaní daňového priznania – aj o tom bude reč.

Uvedieme aj konkrétny príklad výpočtu pre názornosť.


Pre spustenie podcastu kliknite tu:


Aktuálna téma
: Príspevky pre podnikateľov v čase pandémie a zákon „Lex Korona“

V aktuálnej epizóde nám odborná poradkyňa pani Naďa Cígerová vysvetľuje, o aké typy príspevkov pre podnikateľov je možné v súčasnosti žiadať a aké má vlastné skúsenosti s vypĺňaním žiadostí na internete. Sú naozaj komplikované?

Ďalej ste sa nás často pýtali na porovnávanie tržieb, resp. obdobie s akým sa majú tržby porovnávať, ak sa rieši nárok na príspevok a tiež na súbeh príspevkov OČR a príspevku pri poklese tržieb.

Dozviete sa aj o najdôležitejších úľavách vyplývajúcich zo zákona „Lex Korona“ – oficiálne ide o zákon č. 67/2020. A v neposlednom rade sa často diskutovalo o vyplácaní preplatkov na dani z príjmov pre podnikateľov – aj o tom bude reč.

 

Pre spustenie podcastu kliknite tu:

 

Podcast Poradca podnikateľa

Podcast Poradca podnikateľa nájdete na webovej stránke Poradca podnikateľa a vypočuť si ho môžete cez svoj obľúbený podcast stream.

 

Príjemné počúvanie vám praje realizačný tím Podcast PP.

 

Poznámky pod čiarou:

 

 

Pokračovanie článku je súčasťou predplateného prístupu.

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace aktuality

Funkcie

Partner