Ukladanie správ audítorov do registra

Je potrebné ukladať cez finančnú správu "Správu audítora + poznámky k audítorskej správe"?

Dátum publikácie:8. 4. 2016
Autor:Ing. Tatiana Mičíková

tt_zviazane-sanony

Otázka:

Je potrebné ukladať cez finančnú správu "Správu audítora + poznámky k audítorskej správe"?

Odpoveď:

Ustanovenie § 23 ods. 2 písm. g) zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve hovorí, že do registra, informačného systému verejnej správy, sa ukladajú správy audítorov.

Podľa § 23a ods. 7 zákona o účtovníctve je účtovná jednotka povinná uložiť výročnú správu v registri účtovných závierok najneskôr do jedného roka od skončenia účtovného obdobia, za ktoré sa vyhotovuje. Ukladané výročné správy pritom nemusia obsahovať účtovnú závierku a správu audítora, ak tieto dokumenty sú osobitne uložené v registri.

V elektronickej podobe podľa § 23a ods. 2 zákona o účtovníctve sa povinne ukladajú dokumenty podľa § 23 ods. 2 písm. c) až j) a dokumenty, ktoré sa účtovná jednotka rozhodla uložiť v cudzom jazyku.

Pri ukladaní výročnej správy, ale i napríklad správy audítora, je nutné zvoliť podanie cez Všeobecné podanie k ÚZ (VP-IFRSv15 alebo VP-PODv15).

Záver

Správy audítorov, ich dodatky (poznámky) sa ukladajú do registra v elektronickej podobe cez Všeobecné podanie k ÚZ. 

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Tatiana Mičíková

Súvisiace odborné články

Súvisiace dokumenty

Súvisiace aktuality

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.