Všetky články z rubriky
373 výsledkov

...
dc_2019-11_tt_noviny.png

Prelistujte si aktuálne číslo Daňových novín, v ktorých Vás informujeme o aktuálnych odborných témach a sledujeme za Vás legislatívne zmeny za mesiac november.

tt_spendliky-v-kalendari.jpg

Rozsudok Najvyššieho súdu SR, ktorý zvýrazňuje požiadavku primeranosti zásahov správcu dane, a vyslovuje záver, že daňová kontrola nemôže u daňového subjektu prebiehať po neobmedzenú dobu. To platí i v prípadoch medzinárodnej výmeny informácií, kde je zvlášť potrebné postupovať účelne a efektívne.

screen1.jpg

Vo videopríklade lektorka vysvetľuje spôsob dodanenia neuhradených záväzkov, pričom úprava sa vykoná postupne v nadväznosti na počet dní, ktoré uplynú od pôvodnej lehoty splatnosti, mimoúčtovne v daňovom priznaní PO.

Logo_Spravodajstvo

Boj proti daňovým únikom a podvodom. To je hlavná téma stretnutia ministrov a zástupcov takmer 120 krajín sveta, ktorí sa zišli v sídle OECD v Paríži.

tt_registracna-pokladna-08-2017.jpg

Novela zákona o ERP prináša viaceré propodnikateľské opatrenia, ako napr. možnosť ukončenia používania elektronickej registračnej pokladnice podnikateľom alebo inou predĺženie doby na odoslanie údajov do systému e-kasa v prípade, ak je pokladnica v off-line režime, možnosť používania jednej pokladnice e-kasa klient v prípade združení. Novela rieši aj ukončenie certifikácie elektronických registračných pokladníc a zníženie administratívnej záťaže podnikateľov pri dodatočnom doevidovaní paragónov do pokladnice e-kasa klient bez povinnosti vytlačenia pokladničného dokladu.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac k téme príjmy fyzickej osoby z predaja nehnuteľností? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Simony Jurišovej v online rozhovore dňa 28. 11. 2019 od 13,00 hod. do 14,00 hod.

375_250_pic.jpg

Elektronizácia je bežnou súčasťou moderného života. Namiesto papierových peňazí používame bankomatové karty, alebo platíme mobilmi, namiesto cestovných lístkov máme elektronické karty, papierové stravovacie poukážky tiež nahradili elektronické karty. Výhody si pochvaľujú všetky strany - zamestnávatelia, zamestnanci i samotné prevádzky.

Logo_Spravodajstvo

Neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré potrebujú získať potvrdenie na účely zapísania do zoznamu prijímateľov 2 % daní z príjmu, by o potvrdenie mali požiadať včas a nenechávať si to na poslednú chvíľu.

tt_mlady-fotbalisti.jpg

Zamestnávateľ bude môcť od 1. januára 2020 poskytnúť zamestnancovi príspevok na športovú činnosť dieťaťa vo výške 55 % oprávnených výdavkov. Aké sú podmienky poskytnutia a uplatnenia tohto príspevku?

tt_otaznik-kalkulacka.jpg

Dňa 20. 5. 2019 spoločnosť kúpila plato náves a zaradila ho do investičného majetku. Dňa 30. 6. 2019 bolo dočasne odhlásené na dopravnom inšpektoráte. Bude mať spoločnosť nárok na odpis za obdobie 5-12/2019?

...

Partner