Všetky články z rubriky
541 výsledkov

...
dc_2020-11_tt_noviny.png

Neviete si poradiť s daňami, účtovaním, mzdami? Daňové noviny prinášajú už tradične množstvo aktuálnych odborných informácií za uplynulý mesiac.

podcast_375x250px.jpg

Ako sa pripraviť na ukončenie daňového roka 2020? Dnes sa pozrieme na rezervy a opravné položky a dozviete sa praktické tipy a príklady. Vypočujte si podcast s daňovou odborníčkou.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o téme súhrnný výkaz pre DPH? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Zuzany Uríkovej v online rozhovore dňa 3. 12. 2020 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_auto-kalkulacka-mince.jpg

Novelou sa zavádza pevne stanovená ročná sadzba dane zvlášť pre ťahače a návesy, zavádzajú sa nové percentuálne zvýhodnenia ročnej sadzby dane pre všetky úžitkové vozidlá zaradené do kategórie M2, M3 a N3. Za zdaňovacie obdobie roka 2020 sa bude daňové priznanie podávať na novom tlačive v posunutej lehote do 31. marca 2021 (namiesto doterajšieho 31. januára), zvýhodnilo sa platenie preddavkov.

tt_chlapik-po-krk-v-papieroch-s-kalkulackou.jpg

Od 1. januára 2020 došlo k niektorým zmenám v odpisovaní hmotného majetku. Pri výpočte daňových odpisov za rok 2020 môžete využiť našu aktualizovanú kalkulačku na výpočet odpisov po zmenách v odpisovaní účinných od 1. 1. 2020.

juraj kocis home off.jpg

Webinár sa zameriava na základné pojmy a inštitúty práce z domu - home office, domácku prácu a teleprácu, rozoberá práva a povinnosti počas home office, BOZP, stravovanie počas home office a iné aspekty práce z domu.

tt_tankovanie.jpg

Firma ide predať motorové vozidlo zaradené v obchodnom majetku. Podľa knihy jázd v ňom zostalo 40 litrov PHL. Musí sa hodnota nespotrebovaných PHL dať ako pripočítateľná položka k základu dane? Čo s uplatnenou DPH na vstupe z týchto PHL?

screen -S-karelová.jpg

Unikátne videoškolenie z rúk Ing. Silvie Karelovej sumarizuje praktické odporúčania a rady k trom oblastiam transferového oceňovania, a to k dokumentácii k transferovému oceňovaniu, k primárnym, sekundárnym či korešpondujúcim úpravám základu dane a k daňovej kontrole – prístupu správcu dane. Vymedzíme najčastejšie chyby, ktoré robia daňové subjekty pri kontrole zameranej na transferové oceňovanie.

Logo_Spravodajstvo

Pre rok 2020 bude navrhnuté nové tlačivo daňového priznania a lehota na jeho podanie sa posúva z 31. januára na 31. marca 2021.

home off.jpg

V súčasnej situácii je práca z domu čím ďalej, tým viac rozšírená. V Zákonníku práce je režim práce z domu zatiaľ upravený len okrajovo, od marca by však mala novela priniesť zmeny aj do tejto oblasti.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.