Všetky články z rubriky
504 výsledkov

...
tt_dph1.jpg

Novela zákona o DPH prinesie viaceré zmeny. Zruší sa napríklad oslobodenie od dane pri zásielkach z tretích krajín, ktorých hodnota nepresahuje 22 eur. Novela má však pomôcť aj podnikateľom, ktorí majú problém dostať sa k platbám za dodaný tovar.

Logo_Spravodajstvo

Opatrenia vlády v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 v oblasti daní a účtovníctva sa rušia ku koncu septembra. Ide najmä o podanie daňových priznaní a zaplatenie daní.

PP_sutaz_kolaz.png

Pozrite si koláž z najlepších fotografií odborných publikácií PP, z ktorých najstaršie pochádzajú už z roku 1992 – čo je len 2 roky po založení firmy.

tt_zena-za-monitorom-s-kalendarom.jpg

Slovenská komora daňových poradcov a Ministerstvo financií SR stanovili termín skúšok daňových poradcov, ktoré sa uskutočnia v decembri 2020. Prihlásiť sa na skúšku je však nutné najneskôr do konca októbra 2020.

tt_terminal-platobny.jpg

Podrobne rozoberieme účtovanie elektronických stravovacích kariet a rekreačných poukazov pre zamestnancov a tiež účtovanie elektronickej stravovacej karty a rekreačného poukazu pre podnikateľa v sústave jednoduchého účtovníctva.

tt_domcek-bankovky.jpg

Ministerstvo hospodárstva SR aktualizovalo informácie k žiadostiam k dotáciám na nájomné. Možnosť podávania žiadosti majú aj nájomcovia, ktorí sú podnikmi v ťažkostiach. Možnosť je dostupná pre všetky veľkosti podnikov. Novou možnosťou pri podávaní žiadosti je podpísanie elektronickej žiadosti splnomocnenou osobou za stranu prenajímateľa, ako aj nájomcu.

Logo_Spravodajstvo

Živnostníci, ostatné SZČO, ako ani zamestnávatelia si v súvislosti s koronakrízou už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.

dc_2020-08_tt_noviny.png

Neviete si poradiť s daňami, účtovaním, mzdami? Prinášame Vám prehľad tém, ktoré sme za august do Daňových novín pripravili.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o téme zvýšenie základu dane z dôvodu záväzkov po splatnosti? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Kataríny Jašurkovej v online rozhovore dňa 10. 9. 2020 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_panacik-zdravotnik.jpg

Zamestnávateľ v Príkaze riaditeľa nariadil zamestnancom po návrate z pracovnej cesty alebo dovolenky v zahraničí absolvovať 5-dňovú karanténu formou home office a absolvovať test na Covid-19. Test bude preplácať zamestnávateľ. Bude sa tento test považovať za benefit zamestnanca, a to aj v prípade, že ho bude musieť podľa Príkazu riaditeľa absolvovať viackrát?

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.