Všetky články z rubriky
616 výsledkov

...
tt_muz-trha-papier.jpg

Môže prenajímateľ nebytových priestorov vzniknutý záväzok (dobropis za vyúčtovanie energií) voči nájomcovi jednostranne započítať s pohľadávkou za nájom k termínu 1. 3. 2021, na ktorú si nájomca uplatnil právo splácania na 48 mesiacov po skončení mimoriadnej situácie v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19?

tt_videorozhovor.jpg

Pozývame vás na interaktívne stretnutie s daňovým poradcom, ktoré bude prebiehať novou online formou Daňovej pohotovosti - VIDEOROZHOVOROM. Lektor Ing. Vladimír Ozimý bude počas jednej hodiny odpovedať na vaše otázky k téme odmien na dovolenku a rekreačného príspevku pre zamestnancov. Videorozhovor bude prebiehať dňa 17. 5. 2021, pondelok, od 9,00 hod. do 10,00 hod.
Predplatitelia Daňového centra majú videorozhovor ZDARMA ako súčasť služieb Daňovej pohotovosti.

tt_cisla.jpg

Finančná správa aktualizovala hodnotenie daňových subjektov v rámci indexu daňovej spoľahlivosti. Novým spoľahlivým subjektom oznámi hodnotenie v najbližších dňoch a budú im prináležať viaceré benefity.

titulka k clanku danove centrum.png

Vediete klasické účtovníctvo s hordami papierov, dokumentov a šanónov? Zmeňte zastaralé procesy a zefektívnite prácu vašich účtovníkov. Zaraďte sa medzi úspešné podniky pomocou inovácii. Zefektívnite tak prácu účtovného oddelenia a ušetríte peniaze.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o odpisovaní auta v hodnote vyššej ako 48 000 €? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Kataríny Jašurkovej v online rozhovore dňa 13. 5. 2021 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_zlodej-s-kosikom.jpg

Platiteľ DPH prevádzkuje maloobchodné prevádzky potravín. Má povinnosť z hodnoty manka nad normu prirodzených úbytkov odviesť štátu DPH? Je potrebné rozlišovať medzi normou prirodzených úbytkov a stratným? Mala by byť stanovená samostatne hodnota stratného a samostatne norma prirodzených úbytkov? V prípade, že vznikne manko nad normu prirodzených úbytkov, možno ho dať hmotne zodpovedným pracovníkom k úhrade v spotrebiteľských cenách?

Logo_Spravodajstvo

Organizácia so sídlom v Paríži už roky koordinuje rozhovory medzi 140 krajinami. Jej cieľom je dosiahnuť konsenzus v otázke daní veľkých nadnárodných firiem do polovice roku 2021.

dc_2021-04_tt_noviny (1).png

Informovať vás o aktuálnych témach je pre nás rovnako dôležité ako sledovanie legislatívnych zmien, aby ste sa mohli dôkladne pripraviť na ich praktický dosah. Neprehliadnite témy venované dani z príjmov, DPH či poistnému. Prajeme vám pohodové čítanie Daňových novín.

tt_dph1 (1).jpg

Dá sa overiť IČ DPH u EÚ odberateľa aj v prípade, že je registrovaný pre DPH (ale nie je platiteľom DPH)? Overenie prebieha cez VIES systém. Čo v prípade, ak si spoločnosť nie je istá pri identifikácii obchodného partnera - štandardne nevyjdú iné údaje o firme ako názov a adresa?

tt_2-percenta (2).jpg

Už iba do piatka 30. apríla majú zamestnanci čas na darovanie 2 % alebo 3 % tretiemu sektoru zo zaplatených daní z príjmov. Darovať percentá neziskovým organizáciám je možné len na predpísanom tlačive.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.