Všetky články z rubriky
707 výsledkov

...
tt_zena-ukazuje-znak-percenta.jpg

Spoločnosť má dohodu s niektorými dodávateľmi, že keď uhradia faktúru skôr ako je splatnosť, môžu uhradiť o 2 % menej. Ide o zahraničné faktúry (samozdanenie) a dobropis na „skonto“ nepríde. Spoločnosť (odberateľ) má uvádzať v daňovom priznaní k DPH pôvodnú sumu na faktúre alebo uhradenú nižšiu sumu? Ako skonto zaúčtovať?

tt_dp-po (4).jpg

Vo Finančnom spravodajcovi bolo uverejnené oznámenie MF SR č. MF/014762/2021-721 o vydaní vzorov tlačív daňových priznaní k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roka 2021. Informácia FR SR objasňuje najzávažnejšie zmeny v tlačivách daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb typ A aj typ B a v daňovom priznaní pre právnické osoby.

tt_otazniky-kava (3).jpg

Platitelia DPH musia do 30. novembra 2021 oznámiť finančnej správe všetky bankové účty, ktoré používajú na podnikanie. Ktoré účty podliehajú oznamovacej povinnosti? Ako vypísať tlačivo?... Finančné riaditeľstvo SR pripravilo zoznam odpovedí na najčastejšie otázky k tejto novej povinnosti.

screenSýkorasmernica.jpg

Krok za krokom vás sprevedieme zostavením internej smernice o výbere medzi stravným lístkom alebo finančným príspevkom. Po rekapitulácii pravidiel pre stravovanie v roku 2021 aj s výhľadom na rok 2022 si vypočujete praktické informácie o tom, na čo nezabudnúť pri tvorbe internej smernice, čo má smernica obsahovať, aké prílohy sú jej súčasťou alebo kde všade môže byť predmetná oblasť interne upravená.

tt_videorozhovor.jpg

Pozývame vás na interaktívne stretnutie s daňovým poradcom, ktoré bude prebiehať online formou Daňovej pohotovosti - VIDEOROZHOVOROM. Lektor Ing. Vladimír Ozimý bude počas jednej hodiny odpovedať na vaše otázky k téme kontrolovaných transakcií medzi závislými osobami a ich daňovými dopadmi. Videorozhovor bude prebiehať dňa 29. 11. 2021, pondelok, od 9,00 hod. do 10,00 hod.
Predplatitelia Daňového centra majú videorozhovor ZDARMA ako súčasť služieb Daňovej pohotovosti.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o téme registrácia podľa § 7 a § 7a zákona o DPH? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Zuzany Uríkovej v online rozhovore dňa 25. 11. 2021 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_logo-skdp_a.jpg

Slovenská komora daňových poradcov vydala tlačovú správu k základným tézam tzv. Daňovo-odvodovej reformy, ktoré v uplynulých dňoch predstavilo Ministerstvo financií SR.

screen OZIMY.jpg

Lektor vás prevedie súčasnou praxou predaja tovaru na diaľku (resp. cez e-shop) na území EÚ a predaja tovaru na diaľku dovážaného z územia tretích štátov. Videoškolenie obsahuje rekapituláciu upravených pravidiel s platnosťou od 1. 7. 2021 doplnenú o odpovede na súvisiace otázky. Vo videoškolení nájdete aj konkrétny návod na počítanie obratu a príklady rôznych kombinácií prípadov.

tt_muz-kalkulacka-sanon (1).jpg

Minister financií chce, aby zamestnanci a živnostníci platili férové dane. SZČO, ktoré účtujú, by mali mať o štvrtinu nižšie odvody ako zamestnanci. Živnostníci, ktorí si zvykli na paušálne výdavky, by mali podľa jeho návrhu platiť paušálnu daň 29 %, kde by bola zahrnutá daň aj všetky odvody.

tt_paragraf.jpg

Daň z príjmu pre právnické osoby sa mohla znížiť z 21 % na 19 %. Podnikatelia by zároveň mohli mať flexibilné odpisy majetku na produktívne investície či možnosť tzv. skupinového zdaňovania. Hovorí o tom tretia časť návrhu daňovo-odvodovej reformy.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.