Všetky články z rubriky
581 výsledkov

...
dc_2021-02_tt_noviny (1).png

Aj v náročnom marcovom období plnom finišujúcich prác na účtovných závierkach, na zostavovaní daňových priznaní, prehľadov a hlásení za uplynulé obdobie vám ponúkame pomocnú ruku. V Daňových novinách informujeme o aktuálnych témach a sledujeme za vás legislatívne zmeny.

tt_tabulka-kryptomien.jpg

Fyzická osoba ako nepodnikateľ investovala do nákupu investičného zlata a kryptomeny. Ak investičné zlato predá a dosiahne príjem z kryptomeny, musí tieto príjmy zdaniť?

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o téme problémy a otázky pri závierkách v PÚ na rok 2020? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Nadeždy Cígerovej v online rozhovore dňa 4. 3. 2021 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_muz-premysla-nad-papiermi.jpg

Novelou Zákonníka práce sa zaviedli nové pojmy ako domácka práca alebo telepráca, ktorá je trvalá a pravidelne vykonávaná z domu zamestnanca. Ďalšou možnosťou je príležitostný home-office, ktorý je iba mimoriadnou možnosťou na prácu z domu.

tt_penazenka-minca-bankovka.jpg

Vláda SR schválila odpustenie vyrubenia úroku z omeškania za nezaplatenie dane a odpustenie uloženia pokuty za nepodanie daňového priznania. Podmienkou je, že daňový subjekt si svoje povinnosti splní najneskôr do 30. júna 2021.

Logo_Spravodajstvo

Vláda opäť odkladá splatnosť poistného na sociálne poistenie. Schválila odklad odvedenia poistného za obdobie február 2021 do 30. júna tohto roka.

tt_dph-2021.jpg

Do 25. februára 2021 je potrebné podať daňové priznanie, súhrnný výkaz a kontrolný výkaz k DPH za január 2021. Prvýkrát sa tak podávajú na nových tlačivách. Nové poučenia k výkazom boli doplnené aj vo februári 2021 v súvislosti so zavedením novej sadzby pri predaji respirátorov.

tt_vahy-covid-19.jpg

Finančné riaditeľstvo vydalo informáciu k výhodnejšiemu uplatňovaniu daňového bonusu a k výdavkom súvisiacim so zabezpečením testovania na ochorenie COVID-19. Zavedené nové opatrenia sú vysvetlené aj na konkrétnych príkladoch.

Logo_Spravodajstvo

Zamestnanec si na Slovensku bude môcť vybrať, či chce gastrolístok alebo finančný príspevok. V zákone sa upraví aj domáca práca a telepráca, ustanoví sa forma práva na odpojenie sa zamestnanca. Zmeny nastanú tiež pri tripartite.

tt_pomoc-od-statu (1).jpg

Príspevky "Prvej pomoci" sú od dane z príjmov oslobodené. Oslobodenie je možné uplatniť už pri podaní daňového priznania k dani z príjmov po 31. 12. 2020, teda aj za zdaňovacie obdobie 2020. Výdavky vynaložené na tieto príjmy nezahŕňané do základu dane je potrebné vylúčiť z daňových výdavkov. Finančné riaditeľstvo SR vydalo k tejto problematike informáciu.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.