Všetky články z rubriky
671 výsledkov

...
tt_dp-bankovky.jpg

Na podanie odloženého daňového priznania pre daňovníkov, ktorí mali príjmy aj zo zahraničia, zostáva hraničný termín do 30. septembra 2021.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o téme daňový odpis elektromobilu s vyššou vstupnou cenou? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Kataríny Jašurkovej v online rozhovore dňa 16. 9. 2021 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_cestovne-nahrady.jpg

Má spoločnosť, ktorá dostala faktúru za ubytovanie svojich zamestnancov na tuzemskej pracovnej ceste, nárok na odpočítanie DPH, ak na faktúre, ktorú aj spoločnosť zaplatila, je uvedená položka „ubytovanie s raňajkami“ s 10 % DPH? Nie je vyčlenená suma zvlášť za ubytovanie a zvlášť za raňajky.

tt_elektronicka-pokladnica.jpg

Cieľom metodického pokynu je objasniť prípady v ktorých je podnikateľ povinný na príležitostne organizovaných výstavných, prezentačných alebo predajných podujatiach, športových alebo kultúrnych podujatiach, prípadne iných spoločenských podujatiach používať na evidenciu tržieb prijatých v hotovosti alebo elektronickým prostriedkom nahrádzajúcim hotovosť pokladnicu e-kasa klient.

dc_2021-08_tt_noviny.png

Prinášame aktuálne číslo Daňových novín, v ktorých Vás informujeme o aktuálnych témach a sledujeme za Vás legislatívne zmeny v daňovej a mzdovej legislatíve za mesiac august 2021.

tt_muz-trha-papier (1).jpg

V Zbierke zákonov SR vyšlo nariadenie vlády č. 330/2021 Z. z. o zániku daňového nedoplatku zodpovedajúceho nezaplatenej sankcii na dani z príjmov zo závislej činnosti.

podcast_375x250px.jpg

Prinášame pravidelnú epizódu Otázky a odpovede z praxe, kde vyberáme 5 najčastejších otázok, tentokrát na tému POSÚDENIE REŽIMU DPH V PRAXI. Dozviete sa napr. ako je to s odvodom DPH pri likvidácii tovaru, uvádzanie rabatu v daňovom priznaní k DPH a kontrolnom výkaze, ako na DPH pri kompenzácii za predčasné ukončenie nájmu...

tt_panacik-s-lupou-nad-percentom.jpg

Stručná informácia k čerstvým úpravám v inštitúte asignácie 2 % dane z príjmov. Prvá zmena sa dotkla časového aspektu použitia podielu zaplatenej dane podľa novely zákona o dani z príjmov. Reaguje na komplikácie spôsobené koronakrízou – predlžujú sa dve lehoty pre prijímateľov. Ďalšie zmeny vychádzajú z tzv. tretieho antibyrokratického balíčka. Precizujú a zjednodušujú niektoré ustanovenia.

Logo_Spravodajstvo

Transparentnosť informácií vykazovaných v účtovnej závierke sa má posilniť zverejnením účtovných závierok všetkých právnických osôb vo verejnej časti Registra účtovných závierok.

tt_balik-s-listom-DPH.jpg

Zdaniteľné osoby, ktoré už v zdaňovacom období júl 2021 uplatňovali osobitnú úpravu uplatňovania dane na predaj tovaru na diaľku dovážaného z územia tretích štátov (IOSS schéma), musia prvýkrát podať daňové priznanie a zaplatiť daň z príslušných dodávok tovaru do 31. 8. 2021. Finančné riaditeľstvo vydalo k tejto problematike informáciu.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.