Všetky články z rubriky
421 výsledkov

...
tt_rusko-gel-respirator (1).jpg

Náklady na ochranné prostriedky, zabezpečenie prostredia pre účely ochrany zdravia (nákup čistiacich, hygienických potrieb, ochranných masiek, rúšok) sa stáva nutnosťou. Je možné ich daňovo uznať a odpočítať DPH? Pripravili sme si pre vás niekoľko príkladov, ktoré reflektujú súčasnú situáciu.

tt-notebook-covid-19.jpg

Spoločnosť, podobne ako ostatné firmy čelia v posledných dňoch riziku týkajúceho sa ich podnikania. Hrozí, že sa zavrie prevádzka. Ako postupovať v prípade, že sa finančná situácia firmy zhoršila, je možné zaplatiť daň aj neskôr? Spoločnosť si nie je istá, či to naozaj funguje v praxi tak, že nie je nutné podať oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania.

tt_rusko-respirator (1).jpg

Vláda pripravila balík prvých opatrení na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou nového koronavírusu. Zatiaľ ich je sedem, nazvaných Prvá pomoc zamestnancom, firmám a živnostníkom.

tt_2-percenta (1).jpg

Vzhľadom na aktuálnu situáciu mnohí daňovníci nevedia, či sa ich 2 % dostanú k neziskovkám a občianskym združeniam. Prinášame vyjadrenie prezidenta Slovenskej komory daňových poradcov k poukázaniu 2 % z daní.

JTB_kampan_investicny-vklad_episk_375x250.png

Slováci sú v otázke zhodnocovania peňazí ešte stále konzervatívni. Aj u nás však už vidieť posun smerom k investičným finančným nástrojom. Ideálnym riešením pre začínajúcich investorov sú produkty, ktoré v sebe spájajú termínovaný vklad a investíciu do podielového fondu.

Logo_Spravodajstvo

Parlament schválil novelu zákona o sociálnom poistení v skrátenom režime, ktorá má pomôcť ľuďom v čase krízy pre epidémiu nového koronavírusu. Menia sa podmienky pri ošetrovnom, upravuje sa čerpanie nemocenského a pomoc zamestnávateľom, aby nemuseli prepúšťať.

iStock_000005865498XSmall (1).jpg

Ak si chce SZČO uplatniť v mesiaci marec 2020 nárok na nemocenské alebo ošetrovné, musí mať poistné za február (vrátane dlžných čiastok z uplynulého obdobia) uhradené najneskôr do 31. 3. 2020.

vector_online-rozhovor_375x250_dc.JPG

Chcete sa dozvedieť viac o téme výdavky zahrnuté do daňových nákladov až po zaplatení v daňovom priznaní právnických osôb za rok 2019? Neváhajte sa opýtať našej odborníčky na dane a účtovníctvo Ing. Kataríny Jašurkovej v online rozhovore dňa 26. 3. 2020 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_dph.jpg

Ak nejaký platiteľ DPH vníma, že by lehotu na podanie daňového priznania (25. 3. 2020) nemusel stihnúť alebo vníma iné prekážky vzhľadom na súčasnú situáciu, má možnosť požiadať o odpustenie zmeškanej lehoty.

Logo_Spravodajstvo

Predlžuje sa termín na predloženie preukázania plnenia povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím z 31. marca na 31. mája 2020.

...

Partner