Všetky články z rubriky
254 výsledkov

...
tt_mikrodanovnik (1).jpg

V roku 2022 po prvýkrát bude môcť mikrodaňovník reálne využiť zvýhodnené uplatňovanie daňovej straty. Ako správne posudzovať splnenie kritérií na status mikrodaňovníka a ako rozložiť stratu v jednotlivých rokoch?

tt_mobil-a-karta-v-rukach.jpg

Platitelia DPH musia do 30. novembra 2021 oznámiť finančnej správe všetky bankové účty, ktoré používajú na podnikanie. Ktoré účty podliehajú oznamovacej povinnosti? Aké sú pokuty pri nesplnení povinnosti? Pokyn túto novú povinnosť ilustruje aj na príkladoch.

tt_praca-notebook (1).jpg

Komplexný príspevok k pravidlám fakturácie. Otvárame veľký okruh problematických situácií z praxe vzťahujúcich sa k správnemu uvedeniu DPH na faktúre.

tt_nove-videoskolenia.jpg

Ako správne používať služobné vozidlo na súkromné účely? Vo videoškolení nájdete prehľad o zákonných limitoch a povinnostiach, odpovede na najčastejšie otázky, odporúčania do praxe, ako aj vzor dohody, ktorú je nevyhnutné uzatvoriť a platí aj v roku 2022.

tt_ruky-hore.jpg

Deň určený na vyzdvihnutie práce účtovníka a výborná príležitosť vzdať hold ľudom pracujúcim v tejto profesii – 10. november. Aj my vám prinášame malú pozornosť...

tt_zena-v-laboratoriu.jpg

Správne stanovenie a posúdenie vznikajúcich účtovných prípadov napomôže zjednodušiť zaúčtovanie výskumu a vývoja a následne uľahčí aj samotnú realizáciu uplatnenia odpočtu výdavkov z pohľadu zákona o dani z príjmov.

tt_pecatidlo.jpg

Aktuálna legislatíva stanovuje limity pri predaji zdedenej pozostalosti, určuje postup pri vyrovnaní daňovej povinnosti za mŕtveho daňovníka, ako aj pravidlá pri pokračovaní v živnosti po zosnulom.

tt_darcek-peniaze1.jpg

Dozviete sa, kedy je potrebné zdaniť príjem získaný darovaním majetku, či a akým spôsobom sa zdaňuje príjem, ktorý následne plynie z darovaného majetku.

tt_sanony-smernica (1).jpg

Prinášame vzor internej smernice, ktorá určuje povinnosti pri vedení účtovníctva účtovnej jednotky. Popisuje a záväzným spôsobom stanovuje základné zásady, princípy, metódy a postupy pre vedenie účtovníctva.

tt_kluc.jpg

Majetok je možné nadobudnúť rôznymi spôsobmi, jedným z nich je obstaranie na základe zámennej zmluvy. Ako postupovať z pohľadu účtovných predpisov aj zákona o dani z príjmov?

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.