Všetky články z rubriky
219 výsledkov

...
tt_muz-s-50-eurovymi-bankovkami-v-ruke.jpg

Rozoberieme zdanenie podielov na zisku vyplácaných podľa Obchodného zákonníka, zdanenie dividend podľa zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia a podielov na zisku podľa smernice ATAD 2 (reverzné hybridy).

tt_prepravka-flase.jpg

Na príkladoch vysvetlíme daňové a účtovné špecifiká jednotlivých druhov obalov (nevratné obaly, vratné obaly, zálohované obaly), ktorých účtovné zobrazenie môže byť rôzne, a ponúkneme vzor internej účtovnej smernice „Hospodárenie s obalmi“.

tt_dp-po (3).jpg

Základné zásady, ktoré je potrebné dodržať pri zostavení a podaní daňového priznania, náplň jednotlivých riadkov tlačiva daňového priznania. Súčasťou príspevku je aj komplexný príklad na vyplnenie tlačiva daňového priznania.

tt_dp-bankovky (1).jpg

Rekapitulácia, na čo pamätať pri podávaní daňového priznania fyzickej osoby s príjmami podľa § 5 až § 8 zákona o dani z príjmov.

vedenie-jednoducheho-uctovnictva-2021-300x200.jpg

Praktická online príručka Vedenie jednoduchého účtovníctva vám pomôže pri účtovaní počas roka 2021, ako aj pri zostavovaní účtovnej závierky.

tt_euro-covid-19 (1).jpg

Nie všetky príspevky čerpané na zmiernenie vplyvu koronakrízy sú od dane oslobodené, čo v praxi spôsobuje nejasnosti. Sumarizujeme, ako jednotlivé príspevky štátnej pomoci čerpané v rámci rôznych pandemických opatrení zdaniť a zaúčtovať.

tt_kalkulacka-bankovky.jpg

Do 31. marca 2021 je potrebné na novom tlačive podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2020 aj zaplatiť daň. Kedy je vozidlo predmetom dane a ako vypočítať daňovú povinnosť?

tt_mapa-brexit (1).jpg

Spojené kráľovstvo je od 1. 1. 2021 považované za tretiu krajinu. Na príkladoch ukážeme transakcie, ktoré prebiehajú pri obchodných vzťahoch s Veľkou Britániou a Severným Írskom z účtovného a daňového pohľadu.

tt_otaznikova-usmev-pocitac.jpg

Praktická pomôcka k zostaveniu účtovnej závierky v PÚ. Vybrali sme 20 okruhov, ktoré môžu uzatváranie účtovného roka spomaliť či skomplikovať, a ponúkame vám k nim užitočné informácie i pohotové návody.

tt_zena-s-prasiatkom (1).jpg

Kto, za akých podmienok a v akej výške platí preddavky na daň z príjmov v roku 2021? Prostredníctvom príkladov odpovieme na túto otázku z pohľadu právnickej osoby i fyzickej osoby podnikateľa.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.