Všetky články z rubriky
195 výsledkov

...
tt_interne-smernice.jpg

Stiahnite si vzor internej smernice. Smernica ustanovuje postup všetkých úkonov pre vyhotovenie a zverejnenie výročnej správy a účtovnej závierky a vymedzuje obsah a formu výročnej správy.

Image51111.jpg

Ponúkame niekoľko základných otázok s riešeniami, ktoré spoločnostiam pomôžu pri zostavovaní daňových priznaní za zdaňovacie obdobie roka 2019.

tt_spotreba-phl (2).jpg

V článku aj na príkladoch vysvetlíme opatrenie podnikateľského "kilečka“, ktoré umožňuje zvýšenie preukázateľne vynaložených výdavkov na spotrebu pohonných látok do daňových výdavkov.

tt_zena-s-prasiatkom.jpg

Daňová optimalizácia je legálny spôsob správneho vykázania základu dane. Ide o minimalizáciu daňovej povinnosti v rámci zákonom dovolených krokov. Pozrite si najčastejšie prípady, s ktorými sa účtovná jednotka v praxi stretne.

tt_dp-31-10-2020.jpg

K 30. septembru 2020 sa skončia lex korona opatrenia v oblasti daní. Daňové priznania k dani z príjmov za rok 2019 sa budú podávať k 31. októbru tohto roka.

tt_vahy-ruky.jpg

Komplexný prehľad opatrení prijatých v rámci tzv. podnikateľského kilečka, ktoré majú zlepšiť podmienky na podnikanie a oživiť ekonomiku. Vo viac ako 40 okruhoch predstavujeme jednotlivé úľavy a prehľadne uvádzame, čo menia v praxi.

tt_zvyraznovac-kalkulacka.jpg

Pri umorovaní straty v daňovom priznaní za rok 2019 je možné uplatniť dve možnosti: umorovať straty rovnomerne štyri roky alebo zvýhodneným odpočtom zavedeným v dôsledku pandémie. Kedy je ktorý spôsob umorovania straty výhodnejší?

tt_zena-cita-a-pise.jpg

Objasníme účtovanie koncesných zmlúv u koncesionára na základe uzavretej zmluvy medzi objednávateľom a zhotoviteľom (koncesionárom), ktorým je subjekt z podnikateľského súkromného prostredia.

tt_podcast-s-dan-poradcom.jpg

V rámci nášho podcastu PP prinášame rozhovor s jedným z externých poradcov Daňovej pohotovosti, pánom Martinom Miklášom, odborníkom pre oblasť daní a účtovníctva.

tt_domcek-percento.jpg

Zákon podmieňuje nárok na dotáciu na úhradu nájomného poskytnutím zľavy z ceny nájomného od prenajímateľa. Ako účtovať o nároku na dotáciu a o jej poskytnutí?

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.