Všetky články z rubriky
242 výsledkov

...
tt_muz-kalkulacka-sanon.jpg

Pozrite si prehľad zmien v poslednej novele zákona o živnostenskom podnikaní. Novela má zlepšiť podnikateľské prostredie a podnikanie, odbúrať neprimeranú administratívnu záťaž pri ohlasovaní živnosti a znížiť mieru regulácie samozamestnávania.

tt_spotreba-phl (2).jpg

Osobitná úprava zdanenia pri použitom tovare podľa zákona o DPH, špeciálna záznamová povinnosť, špecifické situácie z praxe a spotreba pohonných látok.

tt_graf-tabula-okuliare-ceruzka.jpg

V roku 2021 musí účtovná jednotka rozhodnúť o výsledku hospodárenia, ktorý dosiahla za rok 2020. Akým spôsobom sa schvaľuje, rozdeľuje alebo vyrovná, je obsahom príspevku.

tt_kalkulacka-pero-eurobankovky.jpg

Transferové oceňovanie je komplikovanou a komplexnou problematikou. Objasníme najdôležitejšie princípy, transakcie so závislými osobami zanalyzujeme v príkladoch a osobitne sa pristavíme pri pôžičkách.

tt_dc-pribudlo-08-2021.jpg

Pozrite si rýchly prehľad nového obsahu, služieb a funkcií Daňového centra za posledné obdobie. Každý týždeň pridávame Top témy a Aktuality. Daňová pohotovosť je odborná služba k nezaplateniu, ktorú máte k dispozícii každý pracovný deň počas celého roka.

tt_otvorena-kniha-s-paragrafmi (1).jpg

Prinášame analýzu situácií z praxe v nadväznosti na aktuálne platné znenie daňového poriadku s právnym odôvodnením konania správcu dane.

tt_mince-kalkulacka.jpg

Vybrané transakcie s krátkodobým a dlhodobým finančným majetkom z pohľadu dane z príjmov i účtovníctva.

tt_dp-po-2016a.jpg

Ak daňovník zistí chybu v podanom daňovom priznaní až po termíne na podanie daňového priznania, je potrebné podať dodatočné daňové priznanie.

tt_dph-od-1-7-2021.jpg

K rozsiahlym zmenám v oblasti DPH účinným od 1. júla 2021 sme pripravili množstvo odborných článkov a tieto zmeny objasňujeme aj vo videoškolení.

tt_ludia-s-cedulou.jpg

Prehľad zdaňovania príjmov a podielov na zisku spoločníkov, konateľov a členov štatutárneho orgánu a dozorného orgánu obchodnej spoločnosti, ktorí sú fyzickými osobami.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.