1. Náhrada za spotrebované pohonné látky podľa zákona o cestovných náhradách

Zákon o cestovných náhradách upravuje podmienky používania cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách, rozsah náhrad za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách a podmienky ich poskytovania. Súčasťou cestovných náhrad je aj náhrada za spotrebované pohonné látky.

Dátum publikácie:8. 11. 2013
Autor:Ing. Martina Oravcová
Oblasti práva:
Správne právo / Dane a poplatky / Daň z príjmov; Účtovníctvo / Jednoduché účtovníctvo; Podvojné účtovníctvo
Pracovné právo / Pracovné právo a personalistika / Náhrady v pracovnom práve
Právny stav od:1. 1. 2013
Právny stav do:31. 12. 2014


Zákon o cestovných náhradách upravuje v § 7 a v § 15 podmienky používania cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách, rozsah náhrad za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách a podmienky ich poskytovania. Súčasťou náhrad upravených v tomto ustanovení je aj náhrada za spotrebované pohonné látky.

V prípade tuzemskej pracovnej cesty je náhrada za spotrebované pohonné látky upravená v § 7 zákona o cestovných náhradách a v prípade zahraničnej pracovnej cesty v § 15 zákona. Výpočet výšky náhrady za spotrebované pohonné látky upravený v uvedených ustanoveniach zákona o cestovných náhradách sa použije:

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Martina Oravcová

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.