Vreckové nad 40 % stravného ako daňový výdavok

Ak zamestnávateľ poskytne vyššie vreckové, ako je 40 %, tak celé vreckové do 40 % a aj nad 40 % je zdaniteľným príjmom zamestnanca. Je možné, aby si zahrnul tento výdavok do nákladov zamestnávateľ v prípade, že je to nad 40 %? Spoločnosť našla odvolávku na § 19 ods. 1 zákona o dani z príjmov, kde jeden článok popisuje, že môže byť aj tento vyšší príspevok daňovým nákladom, ak to zamestnávateľ uvedie v smernici, pracovnej zmluve alebo kolektívnej zmluve. Je uvedené tvrdenie správne?

Dátum publikácie:2. 12. 2020
Autor:Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od:1. 1. 2011

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia 
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.