Zmluva o budúcej zmluve - zdanenie u fyzickej osoby

Ako sa postupuje pri oslobodení predaja nehnuteľnosti nezaradenej do obchodného majetku? Ak sa uzavrie zmluva o budúcej zmluve ešte pred uplynutím 5 rokov a uhradí sa záloha napr. 5 000 €, ale zmluva o predaji bude uzavretá a vyplatená až po 5 rokoch, postupuje spoločnosť podľa § 9 ods. 1 písm. a) alebo podľa § 9 ods. 4 zákona o dani z príjmov? Ktoré tvrdenie je správne: 1. celá suma spolu so zálohou je predmetom dane, 2. predmetom dane je iba suma 5 000 €, 3. obe sumy nie sú predmetom dane?

Dátum publikácie:16. 9. 2019
Autor:Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od:1. 1. 2011

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia 
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.