PP Poradca pre školy – prepájame teóriu s praxou

PP Poradca pre školy je projekt prepájania teórie s praxou a je určený hlavne stredným školám so zameraním na ekonomiku, obchod, marketing, podnikanie.

Dátum publikácie:10. 10. 2017
Autor:Poradca podnikateľa, s. r. o.

tt_oata

Poradca podnikateľa je žilinská firma s viac ako 27-ročnou históriou a viac ako 100 zamestnancami. Poskytuje v printovej aj online podobe odborné informácie z oblastí daní a účtovníctva, miezd a personalistiky, práva, legislatívy a ekonomiky.

A keďže PP má nevšedného majiteľa, pôvodným povolaním učiteľa, firma podporuje vzdelávanie nielen zamestnancov, ale organizuje aj rôzne odborné školenia a konferencie a má blízko aj k študentom stredných a vysokých škôl. V posledných 5 rokoch tak vznikol program „PP Poradca pre školy“, v rámci ktorého firma pomáha dostať do škôl viac praxe, reálneho podnikateľského života i manažérskych skúseností.

PP Poradca pre školy je projekt prepájania teórie s praxou a je určený hlavne stredným školám so zameraním na ekonomiku, obchod, marketing, podnikanie.

V praxi to znamená, že škola môže za veľmi výhodných podmienok získať na výučbové účely ročný prístup na odborné systémy DaňovéCentrum.sk a MzdovéCentrum.sk a využívať všetky ich služby a funkcie, odborné články či videoškolenia priamo na vyučovacích hodinách a naučiť tak študentov pracovať s týmito odbornými online systémami, čo sa im určite zíde po skončení školy a zvýšia si tak svoju kvalifikáciu a šancu na uplatnenie v zamestnaní.

V súčasnosti je do programu zapojené nasledujúce školy: Obchodná akadémia sv. Tomáša Akvinského, Obchodná akadémia Veľká okružná Žilina, Súkromná stredná odborná škola Saleziánska, Súkromná stredná odborná škola Bytča, Stredná odborná škola obchodu a služieb Martin, Stredná odborná škola obchodu a služieb Čadca, Obchodná akadémia Martin, Obchodná akadémia Ružomberok, Obchodná akadémia Dolný Kubín. Pedagogickí zamestnanci z uvedených škôl absolvovali zaškolenie v PP a priebežne sa môžu na firmu obracať so svojimi otázkami, ktoré počas školského roka vzniknú. V priebehu druhého polroka budú mať študenti aj možnosť exkurzie do PP Centra a zoznámiť sa osobne s odbornými poradcami, prácou v call centre či spoznať fungovanie firmy zvnútra.

Tešíme sa, že PP Poradca pre školy je živý program a veríme, že školám aj študentom prinesie viac prepojenia s reálnym životom práce a firiem, skvalitnenie výučby a zlepšenie uplatnenia študentov na trhu práce.

 

Viac sa o programe PP Poradca pre školy môžete dozvedieť priamo v školách alebo vo firme Poradca podnikateľa www.pp.sk.

 

banner---oata---1024x576---v2

 

Poznámky pod čiarou:


Autor: Poradca podnikateľa, s. r. o.

 

 

Pokračovanie článku je súčasťou predplateného prístupu.

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!