3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 4. 9. 2018
Autor: Ing. Katarína Jašurková
Právny stav od: 1. 1. 2009

Môže sa pri prepočte cudzej meny na eurá použiť kurz, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta začala, aj pri ostatných cestovných náhradách (ubytovanie, doprava, parkovné, diaľničné známky a iné výdavky), keď si tento deň uvedie spoločnosť v internej smernici?

Dátum publikácie: 10. 8. 2017
Autor: Ing. Tatiana Mičíková
Právny stav od: 1. 7. 2010
Právny stav do: 31. 12. 2017

Zamestnanci predkladajú vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty v mene euro. Aký kurz majú použiť pri prepočte sumy stravného z cudzej meny na menu euro a aký pri prepočte ostatných náhrad (ubytovanie, parkovanie, cestovné lístky...) platených v cudzej mene na menu euro? Aký bude kurz v prípade, ak sa preddavok neposkytne vôbec a aký v prípade, ak sa poskytne preddavok v eurách? Preddavok v cudzej mene spoločnosť neposkytuje.

Dátum publikácie: 1. 2. 2013
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2012
Právny stav do: 31. 12. 2013

Živnostník vykonáva pracovné cesty vlastným vozidlom v tuzemsku i do zahraničia. Občas sa stane, že nevie preukázať nákup PHL príslušným dokladom. V žiadnom zákone sa nepíše, že je povinný doložiť doklad o nákupe PHL – je to v podstate len informatívny doklad.

Ide napr. Slovensko – Poľsko – Nemecko – Holandsko. Ak má len doklad zo Slovenska a potom až z Holandska, môže si uplatniť náklady na spotrebované pohonné látky alebo iba základnú náhradu za prejazdené kilometre?

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.