8 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Simona Jurišová

DSC Sima.upr1..JPG

Odborníčka na dane a účtovníctvo. Denne poskytuje odborné rady desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie: 18. 3. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Konateľ spoločnosti využíva svoje osobné motorové vozidlo v 3 svojich spoločnostiach. Vo všetkých 3 spoločnostiach si robí cestovné príkazy (pracovné cesty) a vozidlo sa využíva skoro každý mesiac vo všetkých 3 spoločnostiach. Ako správne určiť a vypočítať daň z motorových vozidiel?

Dátum publikácie: 22. 2. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Platí aj v roku 2020 „Metodický pokyn k § 5 a 6 zákona č. 361/2014 z. z. o dani z MV a o zmene a doplnení niektorých zákonov - k určeniu základu dane a sadzby dane pri návesových jazdných súpravách" - vydané Finančnou správou v máji 2015, kde na účely určenia základu dane sa do roku 2019 vychádzalo z technického preukazu z riadku 33 - najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu?

Dátum publikácie: 22. 2. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Spoločnosť ide podávať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie 2020. Ako má určiť základ dane pri úžitkových vozidlách?

Dátum publikácie: 28. 1. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Musí spoločnosť pri predaji vozidla oznamovať zánik daňovej povinnosti pri dani z motorových vozidiel?

Dátum publikácie: 6. 11. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Spoločnosť vlastní automobil Tatru, ktorú používa pri práci. Je odhlásená na dopravnom inšpektoráte, pretože nechodí na cesty. Z tohto dôvodu spoločnosť neplatila daň z motorových vozidiel. Postupuje spoločnosť správne?

Dátum publikácie: 25. 5. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2015
Právny stav do: 31. 12. 2020

1. Ak použil zamestnanec vlastné motorové vozidlo na služobnú cestu, na žiadosti o použitie je uvedené, že za cenu cestovného lístka platí zamestnávateľ aj v tomto prípade za toto vozidlo daň z motorových vozidiel? Je potrebné aj zdokladovanie technického preukazu?

2. Ak je vozidlo zaevidované na inú spoločnosť, ktorá za neho platí daň z motorových vozidiel, aká dokumentácia je potrebná? Stačí čestné prehlásenie zamestnanca alebo je potrebný napr. odpis z daňového priznania, že bola daň zaplatená inde?

Dátum publikácie: 29. 1. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Platí, že ak SZČO uplatňuje 60 % paušál, nemusí uhrádzať daň z motorových vozidiel?

Dátum publikácie: 7. 6. 2019
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Živnostník vedie JÚ a má osobný automobil, ktorý kúpil pred deviatimi rokmi. Má ho ešte stále zaradený v podnikaní. Rozhodol sa kúpiť nový osobný automobil na podnikanie a ten starý preradiť z podnikania na súkromný účel. Stačí nahlásiť na finančnom úrade zmenu ŠPZ z dôvodu dane z motorových vozidiel alebo aký je správny postup?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.