Vyhľadávanie > Príklady z praxe > Ostatné > Ing. Simona Jurišová
7 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Simona Jurišová

DSC Sima.upr1..JPG

Odborníčka na dane a účtovníctvo. Denne poskytuje odborné rady desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie: 7. 1. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2008

Spoločnosť ako zamestnávateľ má len zamestnaneckú radu, nemá odborovú organizáciu, teda ani kolektívnu zmluvu, len dohodu medzi zamestnávateľom a zamestnaneckou radou. Tvorí len povinný prídel 0,6 % z objemu hrubých miezd zúčtovaných zamestnancom na výplatu. Tento povinný prídel používa na doplatok na stravu zamestnancom, ale už jej nestačí. Je možné tvoriť ešte nejaký ďalší prídel? Je nejaká iná možnosť ďalšej tvorby?

Dátum publikácie: 7. 9. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Spoločnosť prijala faktúru za DM v hodnote 30 000 €. Konateľ spoločnosti vykonal úhradu došlej faktúry vkladom hotovosti na bankový účet. Platí v tomto prípade limit platby v hotovosti prevyšujúcej hodnotu 5 000 €? Môže konateľ vložiť ľubovoľný vklad do pokladnice? 

Dátum publikácie: 20. 8. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2003

Zamestnanec dostal faktúru k rekreačnému poukazu, ale o zaplatení faktúry nedostal žiadny doklad. Postačuje, keď podpíše čestné vyhlásenie, že uhradil sumu na faktúre alebo je potrebné predložiť účtovný doklad?

Dátum publikácie: 5. 5. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 4. 4. 2020

SZČO platila odvody do SP nepretržite cca 5 rokov. Od 1. 7. 2020 jej zanikla povinnosť platiť SP na základe podaného priznania za rok 2019. Čerpá tzv. odvodové prázdniny? Má nárok podať žiadosť o dotáciu SZČO s opatrením koronavírusu? Odvodové prázdniny sa chápu ako 1. rok podnikania?

Dátum publikácie: 5. 12. 2019
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 30. 12. 2010

Mestské kultúrne stredisko (príspevková organizácia obce) má výstavnú sieň a organizuje kultúrne podujatia mimo objektov kultúrneho strediska. Je nutné vo výstavnej sieni a na týchto podujatiach mať na príjem tržby za tieto podujatia registračnú pokladnicu?

Dátum publikácie: 24. 10. 2019
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 5. 2004

Spoločnosť pre zákazníkov poskytuje službu prihlásenia vozidla na dopravnom inšpektoráte. Zákazník uhradí sumu vo výške správneho poplatku za prihlásenie vopred do pokladnice (napr. 1 000 €). Za poskytnutú službu prihlásenia fakturuje poplatok, ktorý zákazník hradí až po prihlásení (napr. 50 € + DPH). Má povinnosť evidovať platbu prijatú vopred na úhradu správneho poplatku (1 000 €) v registračnej pokladnici? Podlieha táto prijatá platba DPH?

Dátum publikácie: 5. 4. 2019
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2019

Ako má spoločnosť účtovať v podvojnom účtovníctve daň z poistenia?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.