3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 15. 11. 2016
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2016
Právny stav do: 31. 12. 2017

Prehľadný článok o daňovom systéme v SR ponúka vysvetlenie pojmov „daňový systém“ a „daňová sústava“, v jednoduchej štruktúre uvádza druhy daní, ktoré sú zavedené v našej daňovej sústave so stručnou charakteristikou jednotlivých druhov daní s prepojením na jednoduché aj podvojné účtovníctvo. Cieľom príspevku je vysvetliť, ako sa stanoví základ dane daňovníkov vykonávajúcich podnikateľskú činnosť. 

Dátum publikácie: 28. 1. 2013
Právny stav od: 1. 1. 2013
Právny stav do: 31. 12. 2015
Dátum publikácie: 9. 7. 2010
Autor: Ing. Anton Kolembus
Právny stav od: 1. 1. 2010
Právny stav do: 31. 12. 2010

Autor sa v článku venuje povinnostiam súvisiacim s prenájmom nehnuteľností z pohľadu dane z príjmov – zahrnovanie príjmov do daňového priznania, uplatňovanie výdavkov k dosiahnutým príjmom, z pohľadu účtovania dosiahnutých príjmov a výdavkov napríklad na opravy a technické zhodnotenie prenajímanej nehnuteľnosti, rieši tiež otázku určenia daňovníka dane z nehnuteľností (stavby, pozemku, bytu), venuje sa aj špecifickému postaveniu prenájmu nehnuteľností v zákone o dani z pridanej hodnoty a v neposlednom rade aj dôležitej registračnej a oznamovacej povinnosti podľa zákona o správe daní a poplatkov.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.