3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 15. 11. 2016
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2016
Právny stav do: 31. 12. 2017

Prehľadný článok o daňovom systéme v SR ponúka vysvetlenie pojmov „daňový systém“ a „daňová sústava“, v jednoduchej štruktúre uvádza druhy daní, ktoré sú zavedené v našej daňovej sústave so stručnou charakteristikou jednotlivých druhov daní s prepojením na jednoduché aj podvojné účtovníctvo. Cieľom príspevku je vysvetliť, ako sa stanoví základ dane daňovníkov vykonávajúcich podnikateľskú činnosť. 

Dátum publikácie: 6. 12. 2013
Autor: Ing. Anton Kolembus
Právny stav od: 1. 1. 2013
Právny stav do: 31. 12. 2014

Cieľom tohto príspevku je oboznámiť začínajúcich podnikateľov, ktorí sa rozhodli podnikať formou spoločnosti s ručením obmedzeným, so základnými krokmi spojenými so založením spoločnosti a jej povinnosťami na úradoch (najmä na daňovom úrade). V príspevku sú uvedené základné predpoklady organizácie účtovníctva pre správne vykazovanie výsledkov spoločnosti, súčasťou príspevku je otvorenie účtovných kníh a príklady zaúčtovania prvotných vkladov do spoločnosti. Záverečná časť je venovaná daňovým povinnostiam vyplývajúcim z činnosti spoločnosti.

Dátum publikácie: 22. 2. 2012
Právny stav od: 1. 1. 2012
Právny stav do: 31. 12. 2014

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.