2 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Simona Jurišová

DSC Sima.upr1..JPG

Odborníčka na dane a účtovníctvo. Denne poskytuje odborné rady desiatkam našich klientov.

Dátum publikácie: 5. 10. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2012

V 9/2019 spoločnosť dostala faktúru od dodávateľa v sume 1 400 €. Faktúra bola zaúčtovaná aj odvedená DPH. Konateľ firmy túto faktúru uhradil v hotovosti z vlastných peňazí. Neoznámil to a ani neodovzdal PPD. Faktúra bola vedená ako neuhradený záväzok a tak vstupovala do uzávierkových operácií. Konateľ firmy PPD našiel, ale až po odovzdaní DPPO, ten mu bol preplatený v roku 2020. Bude musieť spoločnosť podať dodatočné DPPO?

Dátum publikácie: 23. 7. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2012

Klient zabudol dať do DPH za marec 2020 svoju odoslanú faktúru a v tej istej sume bol urobený aj dobropis, ktorý mal tiež patriť do marca 2020. Vo výkaze pre DPH sa nič nemení, lebo suma zostáva rovnaká. Vzniká povinnosť podať dodatočné daňové priznanie k DPH za marec 2020, aj keď sa tam nič nemení? Je potrebné podať dodatočný kontrolný výkaz za mesiac marec 2020?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.