2 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 16. 10. 2020
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2009

Môže zamestnávateľ schváliť zamestnancovi cestu vlastným autom, ktoré nie je havarijne poistené, ak si zamestnanec nebude nárokovať náhradu za takto použité auto? Môže mu zamestnávateľ v takomto prípade preplatiť náhradu vo výške bežného cestovného hromadným dopravným prostriedkom?

Dátum publikácie: 24. 9. 2020
Autor: Ing. Katarína Jašurková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Konateľ bol na služobnej ceste. Chce si uplatniť nárok cestovných výdavkov vo svojej s. r. o. (uplatnilo sa mu stravné a ubytovanie). Na služobnej ceste bol autom, ktoré má v evidencii konateľ ako SZČO. Počas služobnej cesty platil diaľničnú nálepku a tankovanie. Má tieto náhrady za automobil daňovo uznané v jeho s. r. o.? Nepatrí mu ani náhrada za km? Alebo má rozdeliť nákupy za PHL a diaľnicu ako výdavok v jeho SZČO? V pomere 80 : 20 vedie evidenciu MV.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.