3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 14. 1. 2021
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2009

Ak ide konateľ na zahraničnú pracovnú cestu a vybavuje tam záležitosti pre 2 svoje firmy (napríklad nakúpi tovar pre obe firmy), má nárok na cestovné náhrady a náhrady za použitie súkromného vozidla v oboch firmách? Je potrebné, aby platili obe firmy daň motorového vozidla za súkromné auto, keď sa použilo naraz v oboch firmách pri podnikaní?

Dátum publikácie: 21. 12. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 3. 2021

Aké je číslo a dátum platnosti zákonov súvisiacich so zmenou v stravovaní od 1. 3. 2021? Aká je maximálna suma, ktorá môže byť poskytnutá zamestnancovi? Je tam oslobodenie od dane zo závislej činnosti a odvodov do Sociálnej a zdravotnej poisťovne?

Dátum publikácie: 2. 12. 2020
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2011

Ak zamestnávateľ poskytne vyššie vreckové, ako je 40 %, tak celé vreckové do 40 % a aj nad 40 % je zdaniteľným príjmom zamestnanca. Je možné, aby si zahrnul tento výdavok do nákladov zamestnávateľ v prípade, že je to nad 40 %? Spoločnosť našla odvolávku na § 19 ods. 1 zákona o dani z príjmov, kde jeden článok popisuje, že môže byť aj tento vyšší príspevok daňovým nákladom, ak to zamestnávateľ uvedie v smernici, pracovnej zmluve alebo kolektívnej zmluve. Je uvedené tvrdenie správne?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.