5 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 2. 7. 2021
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2003

Spoločnosť má od marca 2021 modul Cestovné príkazy, ktorý je prepojený so mzdovým systémom. Štandardne sa cestovné náhrady účtujú 512/333 a následné vyplatenie 333/221. Z modulu cestovných náhrad sa vykonáva export vyúčtovaných cestovných príkazov do mzdového systému. Je možné účtovať cestovné náhrady vo výplate zápisom 512/331 a následné vyplatenie cestovných náhrad spolu so mzdou 331/221, ak si takýto spôsob účtovania určí firma v internej smernici?

Dátum publikácie: 27. 3. 2019
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 7. 2015

Ako vyriešiť situáciu, keď starosta použil obecné auto (zaradené v roku 2013) na súkromné účely a počas cesty dvakrát tankoval (raz na Slovensku, raz v zahraničí). Bločky odovzdal s tým, aby sa zapísali kilometre, ale nákup PHL preplatiť nechce. Ako sa má v danom prípade postupovať, čo sa má s bločkom robiť?

Dátum publikácie: 4. 9. 2018
Autor: Ing. Katarína Jašurková
Právny stav od: 1. 1. 2009

Môže sa pri prepočte cudzej meny na eurá použiť kurz, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta začala, aj pri ostatných cestovných náhradách (ubytovanie, doprava, parkovné, diaľničné známky a iné výdavky), keď si tento deň uvedie spoločnosť v internej smernici?

Dátum publikácie: 14. 5. 2018
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2015

Môže si firma dať do daňových nákladov byt, ktorý má prenajatý pre zamestnanca, ale nechce ho zamestnancovi zdaňovať ako nepeňažný príjem? Prenájom bude platiť firma a od zamestnanca nebude nič žiadať. Považuje sa to za daňový náklad pri pracovnej ceste? Byt je prenajatý na firmu. 

Dátum publikácie: 19. 12. 2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2016

Počas pracovnej cesty (tuzemská, resp. zahraničná) uskutoční zamestnanec platbu za ubytovanie, čerpanie PHL, resp. úhradu iných výdavkov súvisiacich s účelom pracovnej cesty, a to súkromnou kartou. Je možné takto uhradené výdavky zahrnúť do daňových výdavkov a uplatniť si odpočítanie DPH?

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.