5 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 20. 8. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2003

Zamestnanec dostal faktúru k rekreačnému poukazu, ale o zaplatení faktúry nedostal žiadny doklad. Postačuje, keď podpíše čestné vyhlásenie, že uhradil sumu na faktúre alebo je potrebné predložiť účtovný doklad?

Dátum publikácie: 4. 12. 2018
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Kominár robí revízie komínov, čistí komíny a stavia komíny. Má povinnosť registrovať všetky svoje tržby v elektronickej registračnej pokladnici?

Dátum publikácie: 6. 9. 2018
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 6. 2007

Spoločnosť má vypracovaný registratúrny plán a chce vyradiť dokumenty a spisy, ktorým uplynula lehota uloženia (rok 2005, 2006). Má povinnosť žiadať súhlas o vyradenie týchto dokumentov miestny príslušný archív?

Dátum publikácie: 4. 9. 2018
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2018

Ako sa postupuje pri účtovaní v daňovej evidencii, resp. v jednoduchom účtovníctve faktúra z Tiposu, kde je vyfakturovaná odmenu a túto faktúru-odmenu fyzická osoba eviduje medzi odoslanými faktúrami? Je nutné cez pokladnicu účtovať aj celkovú tržbu za mandátne činnosti, vyplatenie výhry zákazníkovi a prevod voči Tiposu alebo to účtovať zvlášť cez interný doklad? Aký postup k uvedenému vytvoriť, keďže nejde o peniaze tejto fyzickej osoby? Odvádzajú sa firme Tipos a fyzickej osobe ostane len odmena?

Dátum publikácie: 22. 3. 2018
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2017

Je možné, aby fyzická osoba – podnikateľ, ktorý chce skončiť podnikanie a má na sklade (v ceninách) stravné lístky, predal tieto stravné lístky inej firme?

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.