3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 11. 8. 2021
Autor: Ing. Jana Galová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Poplatník požiadal o odklad platenia miestneho poplatku za rozvoj po lehote právoplatnosti rozhodnutia, ktorým mu bol poplatok vyrubený. V prípade, že sa žiadosti nevyhovie, vydá správca dane rozhodnutie o nepovolení odkladu platenia dane, ale to má byť formou oznámenia?

Dátum publikácie: 1. 6. 2021
Autor: Ing. Jana Galová
Právny stav od: 15. 10. 2014

Daň za ubytovanie v ubytovacom zariadení (rodinnom dome) platí obci ubytovateľ, ktorý musí mať živnosť alebo aj nemusí a príjem potom prizná v daňovom priznaní? Ako je to v prípade, keď ubytovateľ má s ubytovaným zmluvu o prenájme, v tomto prípade nemusí platiť obci daň za ubytovanie?

Dátum publikácie: 22. 3. 2021
Autor: JUDr. Jakub Ulaher, PhD., LL.M.
Právny stav od: 1. 1. 2020

Daňovníkovi miestnej dane bola pravidelne každoročne od roku 2012 zasielaná výzva na zaplatenie daňového nedoplatku, ktorú si ale nikdy neprevzal. Až v r. 2021 si výzvu prevzal a podal námietku premlčania daňového nedoplatku. Zanikol teda tento daňový nedoplatok?

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.