5 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 20. 8. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2003

Zamestnanec dostal faktúru k rekreačnému poukazu, ale o zaplatení faktúry nedostal žiadny doklad. Postačuje, keď podpíše čestné vyhlásenie, že uhradil sumu na faktúre alebo je potrebné predložiť účtovný doklad?

Dátum publikácie: 4. 10. 2019
Autor: PhDr. Jozef Sýkora, MBA
Právny stav od: 1. 8. 2019

Má dodávateľ – víťaz verejného obstarávania – povinnosť vystaviť faktúru ako elektronickú zaručenú faktúru?

Dátum publikácie: 5. 4. 2019
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2019

Ako má spoločnosť účtovať v podvojnom účtovníctve daň z poistenia?

Dátum publikácie: 6. 9. 2018
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 6. 2007

Spoločnosť má vypracovaný registratúrny plán a chce vyradiť dokumenty a spisy, ktorým uplynula lehota uloženia (rok 2005, 2006). Má povinnosť žiadať súhlas o vyradenie týchto dokumentov miestny príslušný archív?

Dátum publikácie: 5. 11. 2015
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Obchodná spoločnosť, platiteľ DPH, účtuje zásoby spôsobom A. Nakupuje tovar zo zahraničia. V niektorých prípadoch nevie presne stanoviť OC, lebo faktúry za dopravu a ostatné výdavky prichádzajú s veľkým časovým odstupom a zákazník nečaká. Spoločnosť musí tovar predať odberateľovi, vystaviť faktúru, ale nemá presne vyčíslenú OC. Preto sa na základe predchádzajúcich obchodov vypočítal koeficient, ktorým sa navýši hodnota tovaru. K tomu sa dá rabat a takto sa fakturuje zákazníkovi. Potom vzniká situácia, že keď je faktúra za dopravu vysoká, rabat vychádza veľmi nízky. Čo v prípade, ak z tohto dôvodu predajná cena bude nižšia ako OC? 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.