8 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Právny stav od: 24. 4. 2019

Cieľom zákona je pokračovať v snahe o odbúranie administratívnej záťaže fyzických osôb a právnických osôb prostredníctvom tzv. druhej vlny znižovania administratívnej záťaže fyzických osôb a právnických osôb využívaním informačných systémov verejnej správy, rozšíriť rozsah údajov evidovaných v informačných systémoch verejnej správy, ktoré už fyzické osoby a právnické osoby nebudú musieť orgánom verejnej moci predkladať v listinnej podobe.

Právny stav od: 25. 5. 2018

Cieľom navrhovanej úpravy je umožniť súkromnú výrobu destilátov z vlastného ovocia pre vlastnú spotrebu fyzickými osobami výlučne za zákonom presne stanovených podmienok

Právny stav od: 16. 8. 2013

Novelou zákona sa zvyšuje bezpečnosť tlače kontrolných známok takým spôsobom, že tlač a distribúciu kontrolných známok určených na označovanie spotrebiteľských balení liehu bude zabezpečovať štátna tlačiareň. Súčasne na kontrolnú známku zavádza nové ochranné prvky.
Ďalším cieľom návrhu zákona je zníženie administratívnej záťaže pri registrácii daňových subjektov, zrušenie ustanovenia obmedzujúce formu predkladania žiadostí a zjednodušenie ustanovenia týkajúce sa denaturácie liehu v daňovom sklade.

Právny stav od: 16. 8. 2013

Novelou zákona zvyšuje bezpečnosť tlače kontrolných známok určených na označovanie spotrebiteľských balení cigariet a ostatných tabakových výrobkov, ustanovuje nový systém tlače kontrolných známok založený na štátnej tlačiarni a zavádzajú sa nové ochranné prvky na kontrolnej známke.

Právny stav od: 12. 7. 2013

Cieľom zákona je zlepšiť podnikateľské prostredie, a to znižovaním administratívnej záťaže najmä pre registrované subjekty, ako i zjednodušiť procesy registrácie nových daňových subjektov, zrušiť ustanovenia obmedzujúce formu predkladania žiadostí, v súvislosti so znížením administratívnej záťaže zvýšenie limitu, kedy daňové subjekty nebudú povinné podať daňové priznanie, ani zaplatiť daň.

Právny stav od: 12. 7. 2013

Cieľom návrhu zákona je zlepšiť podnikateľské prostredie, a to znižovaním administratívnej záťaže najmä pre registrované subjekty ako i zjednodušiť procesy registrácie nových daňových subjektov, zrušiť ustanovenia obmedzujúce formu predkladania žiadostí a eliminovať daňové úniky pri obchodovaní s pohonnými látkami.

Právny stav od: 23. 4. 2013

Cieľom novely je riešiť nepresný a nejednotný výklad zákona v jeho terajšom znení v časti týkajúcej sa nevratných obalov na prepravu minerálnych olejov.

Právny stav od: 4. 7. 2012
Zákonom č. 288/2012 Z. z. sa od októbra 2012 zvyšuje spotrebná daň z tabakových výrobkov.

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.