3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 11. 6. 2021
Autor: Finančné riaditeľstvo SR
Právny stav od: 10. 5. 2021

Pri predaji iného ako založeného tovaru na základe oprávnenia na maloobchodný alebo veľkoobchodný predaj tovaru je podnikateľ povinný používať na evidenciu tržby prijatej v hotovosti pokladnicu e-kasa klient.

Dátum publikácie: 11. 6. 2021
Autor: Ing. Dušan Adamček
Právny stav od: 1. 1. 2021

V dobe kovidovej, ostatne tak, ako vždy v nezvyčajný situáciách, je dobré dôslednejšie a hlbšie sa zaoberať problémami v oblasti BOZP na pracoviskách. Európska agentúra pre BOZP (EU-OSHA)  zverejnila usmernenia na zabezpečenie BOZP v podmienkach pandémie COVID-19 pod názvom COVID-19: Späť na pracovisko, úprava pracovísk a ochrana pracovníkov.

Dátum publikácie: 2. 6. 2021
Autor: JUDr. Jozef Lukajka, PhD., JUDr. Zuzana Petriganová
Právny stav od: 1. 1. 2021

Podľa Občianskeho zákonníka má právnická osoba právo na ochranu svojho mena a dobrej povesti. Dobrá povesť, renomé alebo tiež „goodwill“ obsahuje predovšetkým určité morálne, ale aj kvalitatívne vlastnosti charakterizujúce právnickú osobu, podľa ktorých sa hodnotí a prijíma spoločnosťou. V článku vysvetlíme, aké môžu byť následky porušenia dobrej povesti právnickej osoby, kedy vzniká škoda a ako funguje priznanie morálneho či finančného zadosťučinenia s poukazom na judikatúru a prax súdov a Európskeho súdu pre ľudské práva.

 

 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.