3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 1. 12. 2020
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2020

Inštitút tichého spoločenstva je vlastne tichá finančná výpomoc podnikateľovi, a to plne v súlade so zákonom. Tichý spoločník môže veľa získať, no môže prísť aj o poskytnutý vklad. V zmysle Obchodného zákonníka ale tichý spoločník nemôže stratiť viac, než je jeho výška vkladu do podnikania. Tichý spoločník nemá žiadne práva podieľať sa na rozhodnutiach podnikateľa v rámci jeho podnikateľskej činnosti. Tichý spoločník iba poskytne vklad.

Dátum publikácie: 1. 12. 2020
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2020

Ak nebude v zmluve o tichom spoločenstve určená výška zisku vyplývajúca z podielu tichého spoločníka na výsledku podnikania, ktorú sa podnikateľ zaväzuje platiť tichému spoločníkovi, nedôjde k jej vzniku, pretože v zmluve chýba podstatná časť. Podiel tichého spoločníka na zisku teda určuje zmluva, ktorá ho môže stanoviť rôznym spôsobom.

Dátum publikácie: 19. 11. 2020
Autor: Ing. Marta Boráková
Právny stav od: 1. 1. 2020

Odpovede na najčastejšie otázky spojené s e-kasou v praxi. Aj keď sa zmenil spôsob evidencie tržieb v hotovosti oproti „klasickej“ elektronickej registračnej pokladnici, nezmenil sa spôsob účtovania tržieb v nadväznosti na zákon o účtovníctve a postupov účtovania v jednoduchom i podvojnom účtovníctve. Niektoré situácie sú však špecifické a pri nich sa pristavíme.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.