3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 22. 5. 2020
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Firma dostala faktúru po podaní daňového priznania k DPH. Táto faktúra je však bez DPH, čiže neovplyvní výšku dane. Je potrebné aj tak podať dodatočné daňové priznanie alebo nie? Faktúra sa nahrá v účtovníctve do nového obdobia?

Dátum publikácie: 8. 8. 2019
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2019

Čo všetko je dôležité pri zlúčení spoločností a na čo všetko by sa malo pamätať?

Dátum publikácie: 15. 8. 2016
Autor: Ing. Mária Nováková
Právny stav od: 1. 1. 2014

Akciová spoločnosť v rámci svojej činnosti zabezpečuje prevádzkovanie pohrebných a cintorínskych služieb, pričom súčasťou je aj prenájom hrobových miest príbuzným pozostalých. Doba prenájmu hrobového miesta je na 10 rokov. Mnohokrát pozostalí uhradia poplatok neskoro, často spätne za niekoľko rokov až pod hrozbou zrušenia hrobu. Ako postupovať pri časovom rozlíšení v zmysle zákona o účtovníctve a zákona o dani z príjmov? Ak chce a. s. dodržať zákon o dani z príjmov, musí podávať dodatočné daňové priznanie za roky, ku ktorým sa prijatá platba vzťahuje, a to každý nasledujúci mesiac po prijatí platby alebo po uplynutí roka?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.