Vyjadrenie SKDP k poukázaniu 2 % vzhľadom na odklad priznaní

Vzhľadom na aktuálnu situáciu mnohí daňovníci nevedia, či sa ich 2 % dostanú k neziskovkám a občianskym združeniam. Prinášame vyjadrenie prezidenta Slovenskej komory daňových poradcov k poukázaniu 2 % z daní.

Dátum publikácie:27. 3. 2020
Autor:SKDP

tt_2-percenta (1)

Vzhľadom na aktuálnu situáciu mnohí daňovníci nevedia, či sa ich 2 % dostanú k neziskovkám a občianskym združeniam. Prinášame vyjadrenie prezidenta Slovenskej komory daňových poradcov k poukázaniu 2 % z daní:

Jozef Danis - prezident Slovenskej komory daňových poradcov:

"Neziskové organizácie a občianske združenia dostanú svoje financie od daňovníkov. Je verejný prísľub MF SR a FS SR, že všetky poukázané financie sa dostanú k prijímateľom 2 %, a to aj napriek tomu, že daňovníci nepodajú daňové priznanie do 31. 3. 2020 alebo neoznámia jeho odklad.

V tejto osobitnej a ťažkej situácii je veľmi dôležité, aby bola zo strany daňových subjektov prejavená dôvera v štátne orgány.

Pre účely poukázania podielu zaplatenej dane nie je nutné navštevovať daňové úrady a narýchlo si podávať priznanie alebo oznamovať jeho odklad.  V krátkej dobe bude prijatá legislatíva, ktorá umožní poukázanie podielu zaplatenej dane aj bez potreby predlžovania lehoty na podanie daňových priznaní, resp. ktorá bude riešiť problematiku predkladania vyhlásení zo strany zamestnancov."

 

Pozrite si aj aktuálne nariadenie vlády SR:

Štát odpustí sankcie za oneskorené daňové priznania

Poznámky pod čiarou:


Autor: SKDP

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 595/2003 Z. z. Zákon o dani z príjmov
  • 62/2020 Z. z. Zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii
  • 63/2020 Z. z. Novela zákona o sociálnom poistení

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.