Cestovné náhrady budúceho zamestnanca

Môže spoločnosť preplatiť cestovné náhrady budúcemu riaditeľovi spoločnosti? Pracovná zmluva bola podpísaná 1. 2. 2020 s termínom nástupu 1. 2. 2020 na pozíciu riaditeľ spoločnosti. Avšak ešte 27. 1. 2020, teda pred termínom nástupu do práce, sa budúci riaditeľ spoločnosti zúčastnil na jednodňovom školení potrebnom k jeho budúcej práci. Je možné preplatiť mu cestovné náhrady a bude ich mať spoločnosť plne daňovo uznateľné? Ak áno, do ktorej kategórie osôb uvedených v § 1 zákona o cestovných náhradách je možné ho zadeliť?

Dátum publikácie:23. 3. 2020
Autor:Ing. Simona Jurišová
Právny stav od:1. 1. 2016

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia 
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Simona Jurišová

Súvisiace videoškolenia

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.