Predaj pozemku fyzickou osobou

Živnostník ako súkromná osoba kúpil pred troma rokmi pozemok za 150 tis. €. Na kúpu si požičal (nie je to úver v banke), ale na základe zmluvy od iného subjektu, za čo zaplatil za tri roky úroky vo výške 50 tis. €. Taktiež zaplatil za uvedený pozemok, na ktorom chcel stavať bytovku podľa VZN príslušného mesta, 50 tis. € poplatok na rozvoj. Teraz sa tento pozemok rozhodol predať za 300 tis. €. Aký bude jeho daňový základ? Má predaj uviesť pod § 8 ako ostatné príjmy, keďže uvedená kúpa bola realizovaná nie na IČO, ale ako súkromná osoba?

Dátum publikácie:12. 8. 2019
Autor:Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od:1. 1. 2019

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia 
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Zuzana Uríková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.